Obhájce obrali o bod, tie-break rozhodl Gálík

Staré Město Sport 11 / 12 / 2022

Volejbalisté VSK Staré Město se potřetí za sebou představili na domácí palubovce, jejich soupeřem byl loňský vítěz II. ligy, který si přijel pro všechny body. Ale nakonec jeden nechal na Širůchu, když domácí předvedli v odvetě parádní obrat.

STARÉ MĚSTO - SKP Brno 1:3

Už s uzdraveným kapitánem Maděrou a na bloku s juniory Kostíkem a Janíkem domácí soupeře zaskočili výborným servisem a nekompromisním útokem. Úvodní set po několika bodových sériích jasně ovládli. I druhý set hráli skvěle, průběžně vedli až k setbolu 24:23. Jenže jej neproměnili, stejně jako další čtyři, a zkušenější hosté je potrestali. I třetí sada se nesla v podobném duchu až do koncovky 22:22, v níž si hosté bodovým servisem vypracovali setbol a druhý proměnili. Když pak na začátku čtvrtého setu hráčům VSK utekl začátek (5:13), až do závěru už tahali za kratší konec. Sety 16, -30, -23, -17.

STARÉ MĚSTO - SKP Brno 3:2

Druhý souboj tradičně absolvovali veteráni Kamler s Karabcem, ale pro zranění odstoupil kapitán Maděra. Úvodní set byl vyrovnaný do stavu 20:20, pak domácí po nepříjemném servisu Gálíka utekli na 23:20, měli dva setboly (24:22), ale závěr nezvládli. Ve druhém setu jim utekl začátek, chybovali na příjmu i v útoku a záhy ztráceli až 2:10. Manko už domácí nesmazali. V dalším průběhu se ale vybičovali k výbornému výkonu, dařilo se jim na servisu, několika šňůrami soupeři utekli a třetí i čtvrtý set vyhráli výrazným rozdílem. V tie-breaku se blýskl plachtícím servisem Gálík, který Staroměstským zajistil rozhodující náskok 9:3. Sety -26, -14, 18, 19, 8.

STARÉ MĚSTO: Ferenec, Kroča, Kostík, Gálík, Maděra, Janík, libero Bláha. Střídali Kamler, Karabec.

1. Šlapanice        13            0             1              2             43:11      40

2. Morávka         10           3             0             3             40:19     36

3. Holubice        10           2             1              3             39:19     35

4. Sokol Brno    8             3             1              4             38:25     31

5. Nový Jičín      8             1              2             5             32:26     28

6. Kometa Brno               7             0             4             5             32:30     25

7. Kojetín            5             3             1              7             28:33     22

8. Staré Město 3             1              2             10           21:41      13

9. Napajedla      2             0             1              13            12:43     7

10. Palkovice     1              0             0             15            8:46      3