Sport 02 / 06 / 2012

In-line hokejisté Uh. Brodu si po roční pauze zahrají o medaile

Extraligoví in-line hokejisté Reflex Uherské Hradiště čekají boje o záchranu! Obhájce titulu navázal na nemastné neslané výkony a v posledním vystoupení základní části padl i u neohroženého lídra Olomouce, čímž si zpečetil play-out osud. To borce IHC Uh. Brod čeká play-off, ve které před pár týdny věřil asi jen málokdo…

Olomouc - Uh. Hradiště 11:5

Hanáci na soupeře vlétli jako uragán a rychle vedli 3:0. Jenže pak gólman Černocký zavřel bránu a Reflex do přestávky srovnal krok. Zlomový okamžik přišel na začátku třetí čtvrtiny, kdy hosté při vlastní přesilovce inkasovali a vysadili soupeře na koně. „A pak už jsme nestíhali ani fyzicky, protože jsme dohrávali bez za nesportovní chování vyloučeného Nesrsty. V sedmi jsme byli bez šance, Olomouc vyhrála zaslouženě,“ uznal sportovně Miroslav Rýpal, prezident hradišťského klubu.
Play-out? Ostuda!
„Že loňský šampion hraje play-out, to je ostuda! Ale pád do první ligy si nepřipouštíme. Věřím, že teď ukážeme týmového duchu a hráči, kteří slíbili pomoc v plánovaném play-off, nám pomůžou i v boji o záchranu,“ říká Rýpal. Hradišťští se v prvním kole play-out (16. - 17. června) utkají na dva vítězné zápasy s východočeskými Tuněchody, nováčkem extraligy, který v základní části nezískal ani bod. „Určitě ale soupeře nepodceňujeme, většinou prohrával jen o dva tři góly, nedostával žádné laty,“ podotkl Rýpal. Když Tuněchody Pšurného boys přetlačí, jsou zachráněni. V opačném případě mají ještě druhou šanci v bitvě poražených, jejich soupeř vzejde z duelu Havířova s Hradcem Králové. Branky: Piluša 3, Gärtner, Flora. Čtvrtiny 3:1, 0:2, 4:0, 4:2.
UH. HRADIŠTĚ: Černocký - Peterka, Kovařík, Gärtner, Schuster, Gajdošík, Piluša, Nesrsta, Flora.

Uh. Brod - Havířov 15:2
Matematika byla jasná. Když Broďané zvítězí, jsou jednou nohou v play-off. Jelikož si domácí uvědomovali důležitost zápasu, jejich dres poprvé oblékl Petr Vala a uvolnil se i časově vytížený Josef Haring, který byl jedním ze strůjců hladkého vítězství, když si do kanadského bodování připsal šest bodů (3+3).
„Jelikož nás Havířov v prvním měření sil porazil, byla na místě obezřetnost. Ale když Martin Krchňáček hned v prvním střídání dvakrát skóroval, tým se uklidnil a nebylo co řešit. Zápas se změnil v exhibici,“ komentoval důležité vítězství Jan Heča, hrající kouč týmu. A když u Olšavy zjistili, že Reflex padl na Hané, rozjeli oslavy postupu do play-off, na kterém už nic nezmění ani zítřejší dohrávka s Devils Zlín. Branky: Haring 3, Krchňáček 2, Heča 2, Kartusek 2, Surý 2, Kotačka, Woska, Vala, Šiller. Čtvrtiny 4:0, 3:0, 7:1, 1:1.
UH. BROD: Kůdela - Surý, P. Vaněk, Woska, Kotačka - Haring, Šiller, Heča, Kartusek, Krchňáček, Vala.