Obhájila juniorský titul v Bikini fitness, na zlatý hattrick už ale nezaútočí

Obhájila juniorský titul v Bikini fitness, na zlatý hattrick už ale nezaútočí
Foto: www.ronnie.cz  /  Julie Svitáková má největší radost ze zisku absolutního titulu v kategorii Bikini fitness.
Nivnice Sport 27 / 09 / 2020

Vítej, zlatý double! Devatenáctiletá Julie Svitáková z Nivnice obhájila titul juniorské mistryně republiky v Bikini fitness a jako třešničku na dortu premiérově přidala na domácím šampionátu v Ostravě i absolutní vítězství. „Obhajoba mě těší, ale ještě větší radost mám právě z absolutního prvenství, které mi loni o chlup uteklo,“ svěřila se úřadující šampionka v kategorii do 172 centimetrů.

„Ještě jsem neměla tolik zkušeností, potřebovala jsem vyzrát a nabrat svalovou hmotu. Hodiny v posilovně přinesly ovoce, přibrala jsem nějaké to kilo a absoluťák je doma,“ usmívá se spokojená Svitáková.

Soutěžící v Bikini fitness v prvním kole porotě servírují hru svalů v předepsaných pózách a bojují o místo ve finálové šestce. V ní už pak každá z kulturistek předvádí naučenou sestavu a závěrečnou disciplínou je společné pózování finalistek. „Bikini fitness není jen o svalech, stejně důležitý je i celkový dojem, jak jsme upravené, namalované, jestli máme pěknou závodní barvu. Všechno zkrátka musí lahodit oku,“ říká Svitáková, která porotu vyloženě oslnila. Konkurence neměla šanci. Na zlatý hattrick už ale nezaútočí. „I když jsem juniorka ještě čtyři roky, už se na republice nejspíš neobjevím. Vyhrála jsem, co jsem mohla. Chci se posunout dál,“ vysvětlila sympatická žena.

Pandemie koronaviru její přípravu výrazně neovlivnila. Jakmile vláda na jaře uvolnila restriktivní opatření, vtrhla do posilovny. „Hned jsme naběhla na tvrdý režim. V první fázi jde o nabírání svalů, jak se blíží závody, ubere se jídlo, aby se vyrýsovaly svaly. Trénuju pětkrát týdně, mezitím dělám osobního trenéra a chodím na brigády. Je to docela náročné,“ prozradila šampionka v Bikini fitness. I proto se v příštím roce vrátí ke studiu, přihlásí se na vysokou školu. „Trénovat je snadnější při škole než při práci, už se těším, až se vrátím do školy,“ přiznává Svitáková, která už ladí formu na říjnový světový šampionát v Rumunsku, kde ji čeká obhajoba bronzové medaile. „Cílem je aspoň druhé místo, chci se pořád zlepšovat,“ má jasno.

Jejím největším snem je ale udělení profi karty, která jí otevře brány profesionální divize, v níž už jsou vypsané nemalé prize money.  „Uvidíme, je to hudba budoucnosti, otázka zhruba čtyř pěti let. Získání profi karty je podmíněno absolutním vítězstvím na předem určených závodech, takže to nebude sranda,“ uvědomuje si Svitáková, která se Bikini fitness věnuje teprve třetím rokem. Už teď ale nemá ve své kategorii konkurenci.

Tagy článku

TOPlist