Obichiena. Přišel, viděl, zvítězil

Zlínský kraj Sport 01 / 03 / 2018

Divizní fotbalisté Strání se dočkali prvního vítězství v zimní přípravě, když porazili o třídu níž hrající Přerov. U skalpu byl i Nigerijec Pentecost Obichiena, kterého klub testuje z bratislavského Interu.

UH. BROD - Nové Sady 5:0
Spanilá jízda třetiligových hráčů ČSK Uherský Brod pokračuje, jejich formu pocítily na vlastní kůži i divizní Nové Sady. Z Lapače odjížděly s pětkou. „Soupeř hrál, co jsme mu povolili. Byli jsme jasně lepší a klidně mohli vyhrát ještě výrazněji. Fajn je, že jsme opět neinkasovali,“ potěšilo kouče Martina Ondu. Branky: Dolina 2, Žůrek, Josefík, Holík. Poločas 2:0.

KUNOVICE - BORŠICE 3:3
Za mrazivého počasí oblékl hostující dres i Gavenda, odchovanec Slovácka, a Bělaška, který se vrací z Rakouska.Branky: Petřek, Brim, Masařík - Kaspřák 2, Gavenda.

Veselí - HLUK 3:0
I když Hlučané nastoupili v silně kombinované sestavě (chyběli Horák, Dohnal, O. Machala, Martiš, Němec, Vozár), je pro ně výsledek krutý. První tutovku měl totiž na noze Bihári, ale minul, a po změně stran Sabo netrefil prázdnou branku a Bihári rozezvonil břevno. To domácí, hrající krajský přebor, vytěžili z minima maximum. Poločas 1:0.

BOJKOVICE - Nedašov 2:8
Úvodní přátelský zápas mají za sebou i Bojkovice, ale trenérovi vůbec nic neřekl. Na umělou trávu v Hrádku totiž vyběhlo jen deset hráčů… S druhým týmem I.A třídy tak bylo vymalováno už do poločasu. Branky: Gago, Kalina. Poločas 2:6.

STRÁNÍ - Přerov 2:1
Straňané se dočkali premiérového vítězství v přípravě, když v Luhačovicích porazili Přerov, pátý tým olomouckého krajského přeboru. Ještě v poločase sice prohrávali, ale v 55. minutě srovnali krok a o jedenáct minut později přidali vítěznou trefu. Branky: Frühauf, Straňák. Poločas 0:1.
Zbylé výsledky: Jarošov - Březolupy 3:1, Kolaja, M. Jančík, M. Omelka, Havřice - Nevšová 0:6, Topolná - Jankovice 3:1, Haša, J. Foltýn, Mráz,  Traplice - Kněžpole 6:4, branky hostů: Blaha 2, Hruboš, Uherek, Těmice - Velehrad 2:2, 1.FC Slovácko ženy - Kněžpole dor. 1:6, Kafka 2, Švec, Bajaja, Bartošík, Hromeček, Staré Město dor. - Hluk dor. 2:1, R. Martiš.

Gambrinus Cup Uh. Brod
Skupina A: Zlín-Louky - Vlčnov 3:0, Bača, Janča, Podaný, Březová - Nezdenice 7:2, Pomajbík 3, Janků, Josef Smýkal, Jaroslav Smýkal, Uher - Martin Dvořák 2. Skupina B: Biskupice - D. Němčí B 4:2, Mikel, Gajdůšek, Krejča 2 - Richtr, Skařupa, Žítková - Strání B 4:3, P, Mašuta, Bulko, Novanský - Frühauf 2, Mimochodek.