Obrana jako na houpačce

Uherský Brod Sport 14 / 12 / 2011

Basketbalisté Uh. Broduv Brně zapomněli bránit, doma si však spravili náladu

Druholigoví basketbalisté Spartaku Uherský Brod stráví silvestr na šesté příčce tabulky s vyrovnanou bilancí šesti výher i porážek. O víkendu se totiž v dvojboji s brněnskými Žabovřeskami rozešli smírně, když platilo otřepané rčení „Můj dům, můj hrad“. Střelecky opět řádil Dostál, autor 53 bodů.

Žabovřesky - Uh. Brod 94:81
Broďané na půdě Žabovřesk doplatili na žalostnou obranu, která byla rozhodujícím jazýčkem na miskách vah. Už v první čtvrtině inkasovali 26 bodů, což kouč Miroslav Mikel jen těžko rozdýchával. „V obraně jsme zklamali, nestála za nic,“ nebral si servítky zkušený lodivod, který v poločasové přestávce nenechal na svěřencích nit suchou. A jeho kritika zpočátku padla na úrodnou půdu. Třetí čtvrtinu Spartak vyhrál 20:19 a ve čtvrté dokonce otočil skóre na 75:74! „Jenže domácí si pak vzali první a poslední oddechový čas, čímž nás vykolejili a následnou devítibodovou šňůrou rozhodli,“ posteskl si Mikel. Body: Dostál 30, Formánek 26, Kaša 10, Kratěna 9, Novák 3, Mikel 2, Mrlík 1. Poločas 53:44.

Uh. Brod - Žabovřesky 81:63
V odvetě už Uh. Brod předvedl podstatně disciplinovanější výkon v obraně a výsledek se dostavil. „Nevím čím to, ale v nedělních zápasech už pravidelně bráníme lépe,“ řekl s úsměvem Mikel. Jeho soubor si do přestávky vypracoval osmibodový náskok, který ještě navýšil v klíčové třetí čtvrtině. „Příkaz zněl jasně, ustát očekávaný nápor soupeře. A to se povedlo na jedničku, ještě jsme ve třetí části zvýšili náskok o čtyři body,“ potěšilo Mikela. Poslední desetiminutovka už byla jednoznačnou záležitostí Broďanů, kteří v jednu chvíli vedli až o dvacet bodů. Body: Kaša 26, Dostál 23, Pršala 10, Mrlík 9, Formánek 4, Novák 4, Povolný 3, Kratěna 2. Poločas 40:32.