Obrat dokonal Filipský

Slovácko Sport 31 / 08 / 2017

Hluk - Morkovice 0:1 (0:0)
V Hluku se představil velmi kvalitní soupeř, který domácím ukázal svou sílu hlavně v držení míče. I přesto, že se zápas v první půli odehrával většinou mezi šestnáctkami, byl to domácí Martiš, který mohl otevřít skóre zápasu. Co domácí neproměnili v první půli, dokázali hosté hned po změně stran. Ve 47. minutě po centru z levé strany a teči míče na přední tyči šly Morkovice do vedení. Ve druhé půli herně lepší Hluk se snažil o vyrovnání a blízko byl opět Martiš, ale ten svůj brejk nedokázal zakončit i přesto, že už obehrál i gólmana s byla před ním prázdná brána. Poté se do dobrých šancí dostali i Kukla a Baroň. Hosté hrozili zejména z brejků, které jim nabízela domácí otevřená obrana.
Hluk: Fojtík - Horák, Zálešák, Straňák, Kukla, Němec (82. Šimčík), Martiš, Zalubil, Baroň (88. Kuřina), Machala, Galuška

Boršice - Kvasice 3:2 (0:2)
Nováček krajského přeboru vstoupil do zápasu bez respektu a rychlí útočníci zle zatápěli domácí obraně. Již v 9. minutě šly Kvasice do vedení. Ve 24. minutě po rohovém kopu dotlačil míč do domácí sítě podruhé Večerka a s Boršicemi to vypadalo velmi zle. Do druhého poločasu vstoupili domácí jako vyměnění a v šestnáctce Kvasic bylo pořádně horko. V 55. minutě krásnou střelou z pětadvaceti metrů snížil Cigoš a o minutu později Kaspřák s pomocí tyčky vyrovnal stav utkání. Domácí přehrávali hosty a v 62. minutě v největší šanci se ocitl Hanák, obešel i brankáře, ale dostal se s míčem do zámezí. V 70. minutě na dlouhý míč od Hastíka naběhl Filipský a vystihl vyběhnuvšího brankáře a krásně ho přehodil. Hosté se snažili utkání vyrovnat, ovšem do vyložené šance se již do konce zápasu nedostali a domácí naopak své šance nevyužili.
Branky: Cigoš, Kaspřák, Filipský
Boršice: Janečka - Holomčík, Kaspřák, hanák, Cigoš, Filipský (88. Bartl), Ohnutek, Bartošík (82. Králík), Palička, Kohoutek, Hastík
Výsledky: Juřinka - Štítná 3:2 PK, Luhačovice - Chropyně 7:0, Bystřice p. H. - Baťov 0:1 PK, Provodov - Holešov 3:2 PK, V. Karlovice - Rožnov p. R. 4:1

autor: sal, jg