Očekávaný triumf a zklamání

Hluk Sport 26 / 02 / 2016

I když divizní florbalisté Spartaku Hluk nastříleli v dalším dvojzápase 19 branek, do tabulky si připsali jen tři body. Po povinném skalpu posledních Židenic totiž selhali na palubovce rezervy superligových Bulldogs Brno, kteří jim uštědřili lekci z produktivity.
Židenice - HLUK 2:13
Zápas se podle očekávání hned po úvodním bully proměnil ve hru kočky s myší, když se hrálo prakticky jen na jednu branku. Brňané se na útočnou polovinu dostávali jen sporadicky. První třetinu vyhrál Spartak 4:0, když soupeře přestřílel 15:3.
I když bylo o osudu zápasu rozhodnuto, hosté nepolevili v tempu a Židenicím povolili gólovou radost až za stavu 0:8. V poslední části už Hlučané bavili diváky jednou učebnicovou akcí za druhou, nejvíce se nakonec dařilo Olbertovi, který k pěti brankám přidal ještě tři asistence a neproměněný nájezd. Branky: Olbert 5, Duda 3, J. Hubáček 2, Kovář, Šimíček, Rochovanský. Třetiny 0:4, 1:4, 1:5.
Bulldogs Brno B - HLUK 11:6
Spartakovci poskočili na třetí místo, které chtěli potvrdit proti buldokům. Jenže se zle přepočítali. Domácí, kteří postavili prakticky juniorskou sestavu, je dokonale zaskočili a po 10. minutách vedli 5:0! Až pak se Hlučané probudili, v přesilovce snížili a do první sirény přidali ještě dva góly. Obrat se však nekonal, ve druhé části jim totiž zvlhl střelecký prach, čehož domácí využili. Třemi brankami odskočili na 8:3 a rozhodli o vítězství. Třebaže Hlučané ještě nesložili zbraně, na každý jejich úder domácí bleskurychle odpověděli. „Totálně jsme nezvládli začátek, neplnili jsme taktické pokyny, chyběl nám důraz, rychlost a nevyvarovali jsme se chyb. Když jsme se pak chytili, zradila nás koncovka. Soupeř nám naopak uštědřil lekci z produktivity,“ komentoval nečekanou porážku Pavel Rochovanský, hrajíčí kouč Hluku, který se tak vrátil na čtvrtou příčku. Branky:
Blizňák 2, Olbert 2, Duda, Šimíček. Třetiny 5:3, 3:0, 3:3.

autor: ceh, pch