Odčiní závěrečnou kaňku v play off proti Jihočechům?

Staré Město Sport 30 / 01 / 2015

Volejbalisté VSK Staré Město finiš základní části nezvládli. Zklamáním je hlavně hladká porážka od MFF Praha. V souboji s lídrem ČZU Praha B totiž předvedli parádní výkon, když jen nezkušenost mládí ve vyrovnaných koncovkách tří setů rozhodla o nejtěsnějším  vítězství Pražanů.
St. Město - ČZU Praha B 2:3
Jelikož domácí kromě dlouhodobě zraněného Špalka postrádali i nemocného kapitána Kmenta, na jeho postu univerzála zaskočil kouč Petr Karabec. A pod jeho taktovkou se zrodila úžasná pětisetová bitva.
V úvodu se oba týmy střídaly ve vedení, aby za stavu 15:13 nasadili domácí k rozhodujícímu trháku. Výbornou obranou na síti i v poli se blýskli šestibodovou šňůrou. I když se v závěru ještě nevyvarovali chyb v útoku, po smeči Salavy proměnili druhý setbol. Druhý set byl ještě vyrovnanější, Staroměstští většinou vedli a za stavu 24:23 měli taky první setbol. Jenže po chybách v útoku jej ztratili. Do třetího setu naskočili mladíci Truong místo Kamlera, smečař Motyčka za Salavu a Karabce vystřídal junior Adamec, syn opory VSK v devadesátých letech. Mladíci bojovali, ale v rozhodujících okamžicích chybovali. V dlouhé koncovce odvrátili pět setbolů, aby dva prohospodařili a nakonec set ztratili. Mladíci to ale nezabalili a ve čtvrtém setu soupeře doslova deklasovali. Závěrečný tie-break se zdál za stavu 8:12 pro domácí ztracený, ale obrovským nasazením, skvělými bloky a obětavostí v poli otočili na 13:12. Jenže následně zkazili servis a hosté šanci na druhý bonusový bod už nepustili. Sety 20, -24, -29, 15, -13.
St. Město - MFF Praha 0:3
Staroměstští zklamali, zápas odehráli bez patřičného nasazení a zachraňujícím se pražským vysokoškolákům darovali tři body.
I když domácí nastoupili bez ústředního nahrávače Kamlera, který onemocněl, postupně vedli 12:8 a 16:13, tudíž fanoušci neočekávali komplikace. Jenže chyby na přihrávce a útoku převážily misky vah na stranu hostů, kteří šance beze zbytku využili. Od druhého setu už na palubovce existovali jen Pražané, kteří měli aspoň snahu. I když nepředváděli nic zázračného, na výkon Karabcových svěřenců to stačilo... V koncovce setu domácí ještě vedli 21:20, ale opět jej po chybách ztratili. Závěrečný set se dohrával jen z povinnosti. Sety -22, -21, -19.
Staré Město tak v konečné tabulce kleslo na sedmou příčku a ve čtvrtfinále play off je čekají druhé České Budějovice. Série na tři vítězné zápasy startuje už o víkendu.
STARÉ MĚSTO: Kamler, Karabec, Maděra, Salava, Zábranský, Skyba, libero Bláha. Střídali Truong, Motyčka, Adamec.