Odešly se vztyčenou hlavou

Veselí nad Moravou Sport 31 / 08 / 2009

Ze silně obsazeného turnaje si české mistryně z Veselí odnesly bronzovou příčku

Házenkářky Veselí nad Moravou jsou týden před startem interligy připraveny k boji, na špičkově obsazeném turnaji v Hodoníně obstály se ctí. Ze čtyř zápasů sice třikrát odešly jako poražené, avšak mezi pěticí kolektivů braly třetí příčku.

Veselí - Volgograd 23:30 (12:12)

Jednoho z nejlepších družstev světa se Veselanky nezalekly, což daly najevo vedením 4:2. Chytře hrající Kočí dostávala do šancí Flekovou i Štěrbovou, a tak o poločase svítil na ukazateli nerozhodný stav. Úvod druhé půle však Češkám vůbec nevyšel a během pěti minut poznaly, proč Volgograd patří do světové špičky. Černá v brance se marně pokoušela čelit mnohým protiútokům, díky kterým Rusky nabraly náskok. Recept na zvětšující se manko našla dvojice Fleková, Viniatynská, kdy druhá jmenovaná zazářila na brankovišti šesti trefami do černého.

Veselí - Oslo 27:20 (14:9)
Chuť si družstvo Petera Sabadky spravilo s Oslem. Třebaže se norský tým o den dříve prezentoval velmi rychlou házenou s množstvím střel z dálky, na panenky to nestačilo. Potíže jim nepůsobil ani přelepený míč, kterým se týmy ze severských zemí vyznačují. Střeleckou slinu chytla Chmelařová, která se šesti góly stala spolu s pětibrankovou Flekovou nejplatnější hráčkou.

Veselí - Michalovce 23:24 (13:12)
K souboji s tradičním rivalem z interligy nastoupily hráčky ze Slovácka bez jedné z největších opor Flekové, která kvůli potížím s levým zápěstím zůstala raději na lavičce. Netrvalo dlouho a během první půle k ní přibyla další kanonýrka Štěrbová, jež utržila ránu do loktu. Jednobrankové vedení v poločase se v závěru obrátilo a Veselanky se ocitly podruhé na kolenou.

Veselí - Kikinda 23:32 (11:12)
V posledním vystoupení, kde na Moravanky čekal srbský mistr z Kikindy, opět scházela Fleková. Vyrovnaná první půle vyzněla o branku lépe pro soupeřky, které odmítly nerozhodný stav vteřinu před sirénou. Po obrátce dal kouč Sabadka prostor hráčkám z lavičky, za což se mu gólově odvděčila Velanová i Kratochvílová.

VESELÍ: Černá, Sabaková - Kratochvílová 5, Velanová 7/2, G. Zvoničová 8, Nováčková, Štěrbová 18/8, Jandásková 1, Viniatynska 15/2, Chmelařová 7, Fleková 9, Kočí 7, Súkeníková 10, Gáborová 9.

autor: LENKA HORÁKOVÁ