Odměna juniorů? Vídeňský řízek

Uherský Brod Sport 26 / 01 / 2019

Basketbaloví junioři Spartaku Uherský Brod potvrdili u jižních sousedů, proč neohroženě vládnou Nadregionální lize. S týmem Union Deutsch Wagram Alligators, suverénním lídrem rakouské bundesligy juniorů, sehráli v přípravě vyrovnanou partii a nakonec odjížděli domů poraženi jen o pět bodů.
Wagram - UH. BROD 62:57
„Když jsme viděli hráče soupeře, jejich postavy nám naháněly hrůzy. I proto jsme možná zahájili zápas velmi špatně, ve čtvrté minutě jsme prohrávali 0:11, když jsme pykali za přílišný respekt a nervozitu,“ uvedl Ivo Mikulec, předseda klubu od Olšavy.
Broďané působili jako slaboučký tréninkový partner. Zlom přišel po dvou úspěšných střelách Martínka, hosté se probudili, začali přesně kombinovat a přidali na důrazu při bránění. Úvodní čtvrtina tak skončila 18:18. Ve druhé však Spartak opět polevil, ležérní přihrávky, malá tvrdost při doskoku a spalování tutovek přinesly desetibodovou šňůru Rakušanů a poločasový stav 36:26. Svěřenci kouče Jiřího Pršaly však nesložili zbraně, opět přidali, když střídali osobní a zónovou obranu, která na soupeře platila, a 90 sekund před koncem už ztráceli jen tři body. Závěr si ale zkušený tým od potoka Russbach pohlídal. „Zápas byl pro nás obrovským přínosem, jen škoda, že podobné nehráváme v soutěži,“ posteskl si Pršala. Odměnou za předvedený výkon byl hráčům pravý vídeňský řízek ve vyhlášené restauraci Figlmüller ve Vídni. Body: Mahdal 20, Valčík 15, Mikulec 8, Martínek 8, Kopunec 4, Neděla 2. Poločas 36:26.

autor: ceh, im