Odmítl ukrutnou dietu a pojede na světové fitness

Odmítl ukrutnou dietu a pojede na světové fitness
Brno Sport 27 / 06 / 2012

Kulturista Martin Cetkovský ze Starého Města se blýskl na mezinárodním mistrovství republiky v naturální kulturistice a fitness, když v silné konkurenci vybojoval v brněnské hale na Vodové cenné šesté místo.
Cetkovský se představil v kategorii fitness, kde závodníci bojují ve dvou disciplínách. Rozhodčí nejprve boduje symetrii postavy a pak volnou sestavu, která je z pohledu konečného hodnocení důležitější. Závodník při vybrané hudbě předvádí povinné prvky skládající se ze silových gymnastických a flexibilních prvků, přičemž může použít rekvizity, obleky a převleky. „Kategorii fitness jsem vyzkoušel vůbec poprvé, protože jsem letos nechtěl držet tu ukrutnou soutěžní dietu jako v kulturistice,“ říká Martin Cetkovský, který však ve snaze o gymnastický trénink narazil. „Už mě nikde nechtěli do gymnastiky přijmout, věkem už jsem jaksi za zenitem,“ usmívá se Cetkovský, který nakonec začal jako samouk trénovat tři měsíce před šampionátem v uherskohradišťském Sokole. A jeho píle a odhodlání přinesly sladké ovoce.
„Nevzdal jsem to a jsem moc rád. Účastí ve finálové šestce jsem se nominoval na mistrovství světa, kde nechci chybět,“ prozradil Cetkovský.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace