1.FC Slovácko - Zbrojovka Brno 0:2 (0:1)
ŽK: 38. Kordula, 67. Perůtka, 74. Urbánek - Bureš, Střeštík, Kalabiška
Rozhodčí: Jech - Večeřa, Urban (Bílek).
Delegáti ČMFS: Nevrlý, Ruš.

1.FC Slovácko: Filipko - Kubáň, Mezlík, Kordula (46. Košút), Nešpor (46. J. Valenta) - Fujerik, Volešák, Perůtka, Urbánek - Švancara (67. Szmek), Ondřejka.
Zbrojovka: Bureš - Pašek, Pernica, Migliorini, Pejič (80. Matyska) - Rabušic (66. R. Valenta), Dostálek, Rýdel, Střeštík (87. Borek) - Kalabiška, Došek.

Slovácko si závěr letošní sezóny mohlo krásně vychutnat a po sobotní výhře slavit s fanoušky. Jenže po bezkrevném a mdlém výkonu, který nevyvrátil spekulace, které kolem moravského derby kolovaly, si budou muset dosud věrné příznivce hodně udobřovat. Přitom úvod utkání ničemu podobnému nenasvědčoval. Domácí byli v tlaku a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Jenže po prvním rohu se hosté radovali a na domácí tým padla těžká deka, kterou ze sebe nesetřásl až do konce utkání. A to přesto, že téměř hodinu hrál v početní výhodě. Naopak účelně hrající hosté jej dokázali ještě jednou potrestat.
Jak šly minuty:
7. Po pěkné střele Perůtky se k průniku středem hřiště odhodlal Dostálek, kterému se otevřela cesta k šestnáctce. Těsně před ní vypálil. Bránu však minul.
14. První z vyložených šancí Slovácka. Centr na zadní tyč vrátil před brankovou čáru Kordula hlavou. Ondřejka jej tam však netrefil a Bureš dokázal zachránit.
21. Volešák velmi nebezpečně vypálil z trestného kopu. Míč z jeho kopačky se zakroutil těsně vedle pravého horního rohu. Bureš jeho cestu jen bezmocně sledoval.
30. Střeštík zahrával rohový míč na přední tyč, kde se k němu protáhl Došek. Přes bránícího Kordulu se dokázal hlavou prosadit a poslal Brno do vedení - 0:1.
34. Slovácko branka zmrazila. Po chybě Mezlíka se řítil do šance Kalabiška. Po rychlém sprintu přehodil vyběhnuvšího Filipka i bránu.
38. Kordula fauloval ve středu hřiště Dostálka, ten mu jeho zákrok oplatil a musel po červené kartě pod sprchy.
41. Závěr první půle se hrál zcela v režii domácích. Jejich tlak byl místy drtivý.
46. Do druhé půle provedl trenér Soukup dvě změny, ale domácí na výkon z konce první půle navázat nedokázali.
66. Do velké šance se dostal Švancara, který zcela sám hlavičkoval z těsné blízkosti vedle brány.
72. Střeštík unikl po levé straně, poslal zpětnou přihrávku před bránu, kde dobíhající R. Valenta bez problémů skóroval podruhé - 0:2.
73. Domácí fanoušci opustili svůj kotel.
75. Slovácko se snažilo o zoufalý nápor. Nejprve trefil břevno Ondřejka, dorážku ze dvou metrů namířil Volešák jen do brankáře a vzápětí zamířil Ondřejka z blízkosti vysoko nad bránu.
90. Urbánek poslal ze střední vzdálenosti tvrdou ránu na Bureše. Hostující gólman si s ní se štěstím poradil.