Sport 15 / 11 / 2011

I když hokejisté Uh. Ostrohu zapíjeli sňatek beka Kučery, slavili vítězství

Hokejisté Uherského Ostrohu v krajské lize nezaváhali ve Velkém Meziříčí. Broďané v Blansku kousali, ale body nevezou.
Velké Meziříčí - Uh. Ostroh 3:5
Ostrožané se marně snažili u domácího celku přeložit utkání ze soboty na neděli, protože jejich bek Kučera se ženil-.Domácí, kteří ještě letos nevyhráli, totiž cítili šanci na první bodový zisk a úvodní třetina v nich mohla vzbudit i určité naděje. V prostřední části vyrovnal po skrumáži před brankou Ťok, ale domácí šli opět do vedení. „Až dvěma brankami v závěru třetiny jsme získali náskok a zápas jsme zlomili,“ uvedl trenér Ostrožanů Karel Buřič. V poslední části Meziříčí snížilo na 3:4 a necelé dvě minuty před koncem odvolalo brankáře. Toho využil Jurča, který střelou do prázdné branky pečetil na 3:5. „V závěru nás několikrát podržel brankař, na soupeřových hřištích budeme muset ještě vylepšit obranu,“ doplnil Buřič. Ve čtvrtek přivítají Ostrožané od 17 hodin Blansko. Branky: 27. Ťok, 36. Vaněk, 39. Barák, 51. Stašek, 59. Jurča. Třetiny 1:0, 1:3, 1:2.
UH. OSTROH: Šurý - Frolek, Nevídal, Stašek, Bříštěla, Vaněk, Blažek - Tóth, Barák, Ťok  - Němec, Galuška, Zelinka - Ivan, Jurča, Kundera.
Blansko - Uh. Brod 4:2
Broďané měli špatný vstup do utkání, když inkasovali nejprve ve 2. a pak ve 4. minutě. Poté se hra vyrovnala a šance měla obě družstva. Ve 33. minutě hrál Brod v oslabení 3:5, přičemž si nepozorní sudí nevšimli, že domácí hrají v šesti, a ti toho využili ke zvýšení na 3:0. V závěrečné třetině byli hosté jasně lepším týmem a díky Kubišovi se Schusterem snížili až na 3:2. Brod si poté vypracoval i několik šancí, které po vyrovnání doslova volaly, ale jak Šiller, tak i Doležálek vyšli střelecky naprázdno. Tři minuty před koncem se pomalu chystala hostující střídačka ke hře bez brankáře, ale naplnilo se pravidlo: nedáš - dostaneš a domácí získali rozhodující dvoubrankový náskok. Ve čtvrtek bude Brod hostit od 18 hodin Velkou Bíteš. Branky: 44. Kubiš, 52. Schuster. Třetiny 2:0, 1:0, 1:2.
UH. BROD: Oharek - Hlatký, Woska, Surý, Blaha, Kovář, Ohnoutek - Kubiš, Gergela, Schuster - Šiller, Obadal P., Obadal L. - Škorec, Krchňáček, Kartusek -  Doležálek. Krystínek, Krucký.

autor: HYNEK ZDENĚK