Odpor soupeřek zlomily v závěru

Kunovice Sport 04 / 12 / 2022

Prvoligové házenkářky SHK Kunovice si stále udržují třetí místo v tabulce, když zvládly dramatický duel na palubovce Velkého Meziříčí. Třebaže pět minut před koncem vedly o 6 gólů, soupeřky zápas ještě zdramatizovaly.

Velké Meziříčí - KUNOVICE 20:23

Týmy v tabulce dělí pouze dvě příčky a jeden bod, takže se očekávala bitva jako řemen. Mírným favoritem však byly Kunovjanky, kterým také patřil začátek zápasu. Vedly 5:1 a v 8. minutě 7:2, ale pak se jejich brankostroj zadrhl. Domácím hráčkám pomohl oddechový čas, po kterém snížily na rozdíl jediné branky. Fleková a spol. totiž závěrečných devět minut první půle neskórovaly.

Zkraje druhé půle hráčky z Vysočiny vyrovnaly, ale Kunovice rychle zareagovaly a ve 39. minutě měly opět luxusní pětibrankový náskok (16:11), který ve 43. minutě ještě o gól narostl (21:15). V hostující bráně totiž opět řádila brankářka Žáková, která chytila i dva sedmimetrové hody. Ve finiši však Velké Meziříčí ještě zabralo, ale už se dotáhlo maximálně na dvě branky. Jeho odpor definitivně zlomila Hvozdovičová. Poločas 8:9.

KUNOVICE: Žáková - Fleková 5/2, Zálešáková 1, Omelková 1, Měsíčková 2, Hvozdovičová 4, Knotová 1, Vašíčková 4, Polášková 5, Maurerová, Pechalová.