Odpor zlomil Hruboš

Uherský Brod Sport 11 / 05 / 2016

Divizní finiš slibuje drama hodné Alfreda Hitchcocka! A jednu z hlavních rolí chtějí hrát i fotbalisté ČSK Uherský Brod, kteří po sobotním skalpu posledního Havlíčkova Brodu prodloužili šňůru neporazitelnosti na pět zápasů, ale hlavně stále dotírají na vedoucí tandem Hodonín, Tasovice.
UH. BROD - Havlíčkův Brod 2:0
I když fanoušci očekávali povinné tři body, vítězství se vůbec nerodilo lehce. „Havlíčkův Brod jsem několikrát na jaře sledoval z tribuny
a na chvost divize rozhodně nepatří, jeho problémem je pouze koncovka. Herně patří do nadprůměru. I proto jsem kluky varoval, aby nečekali lehkou práci,“ prozradil pokyny Martin Onda, kouč ČSK.
Jeho slova se do puntíku potvrdila. Hosté z Vysočiny nebyli o nic horším týmem, naopak měli zpočátku blíž ke gólu, ale střelecký pokus Vopršala skončil na tyči. Broďané udeřili ve 38. minutě, kdy gólman Kubát srazil ve vápně Dolinu a Pacl nařízený pokutový kop bezpečně proměnil. Dvě stovky diváků ještě pořádně nevstřebaly první gólovou radost a David a spol. jim servírovali druhou lahůdku, když Nevařil nabil Hrubošovi, jehož pumelici zastavila až síť. „Jeho gól rozhodl,“ přikývl Onda, který však i přes vedení 2:0 nebyl s prvním poločasem spokojený. „Herně to hodně skřípalo, proto jsem na kluky v kabině apeloval, aby přidali, jinak bude zle. A zaplať pánbu začali hrát zodpovědněji, přistupovali k hráčům a tlačili se do šancí. Paradoxně jsme už ale neskórovali,“ podotkl brodský trenér. Největší šanci spálil Mančík, který prováhal vhodný okamžik pro střelu, což využila havlíčkobrodská obrana.
Broďané tak šest kol před koncem drží čtvrtou příčku s dvoubodovým odstupem na čelo. Ve středu je čeká souboj s předposledním Ždírcem nad Sázavou (16.30 hod.). Branky: Pacl, Hruboš. Poločas 2:0.
UH. BROD: Kohoutek - Nevařil, Vrága, M. David, Pochylý - Dolina (89. Sedláček), Hruboš, R. David, Pacl, - Mančík (82. Kúdela), Michalec (60. Jaroněk).