Odveta už je asi jen formalitou

Zlín Sport 16 / 11 / 2010

Volejbalisté Starého Města neuhráli ve Zlíně ani set

Šance volejbalistů VSK St. Město na pokračování pohárové pouti je před středeční odvetou s extraligovým Zlínem malinká. Prvoligový soubor kouče Karabce totiž v úvodním souboji třetího kola Českého poháru v městě obuvi neuhrál ani set, byť předvedl velmi dobrou partii.
Zlín - St. Město 3:0 (20, 20, 28)
Kluby k sobě mají hodně blízko. Tým ze Širůchu je totiž farmou Zlína a jeho mladí hráči ve staroměstském dresu získávají ostruhy.
Hostující trenér Petr Karabec měl k dispozici jen torzo šesti hráčů základní sestavy, sedmým do party byl junior Navláčil, zlínský „farmář“. „Ostatní kluci měli pracovní povinnosti, některé pak trápí zranění,“ vysvětlil Petr Straka, předseda VSK. To domácí kouč druhého týmu extraligy Roman Macek vybíral z kompletního kádru.
Zlín od úvodního setu potvrzoval roli favorita. I když je nutné podotknout, že zdravě nabuzení hosté se prali jako lvi. Až do konc ovky úvodního setu udržovali vyrovnaný průběh (19:19), ale v koncovce rozhodl kvalitní servis favorita a selhání VSK na přihrávce i v útoku. Obdobný průběh měl i set druhý, když Staroměstští v koncovce chybovali na přihrávce a po čtyřbodové šňůře soupeře set ztratili. V závěrečném setu sahali hosté po vítězství. Několikrát získali tříbodové vedení, měli i tři setboly, ale nedůrazem a chybami v útoku je promrhali. Zlín naopak proměnil třetí mečbol a bylo vymalováno.