Oharek čaroval, střelecké prokletí zlomil Burša

Slovácko Sport 12 / 02 / 2015

Uherský Brod po dvou měsících opět na kolenou

Vítězné tažení hokejistů Uherského Brodu skončilo přesně po dvou měsících. Jejich šestizápasovou sérii bez porážky (skóre 34:12), která se táhla od 7. prosince, ukončily v sobotu Boskovice. Potřetí za sebou naopak vyhrálo Uherské Hradiště.
Boskovice - Uh. Brod 4:1
Kádr Uherského Brodu se mění v lazaret, zranění nebo nemocní jsou Hlatký, Peterka, Kubiš, Novák, Pšeja a Doležálek. A tak kouč Roman Uhříček vsadil na gólmana Málka, precizní obranu a brejky.
Boskovičtí byli od začátku aktivnější, ale Málek držel tým nad vodou. V šesté minutě tak udeřili jako blesk z čistého nebe hosté, když na konci spolupráce s Kojeckým stála přesná trefa Holíka. Jenže dlouho se Broďané neradovali, rozhodčí podléhají bouřlivé atmosféře a Okénka s Málkem dostávají za protesty 10 minut, čehož domácí využili ke srovnání. Ve druhé části hosté zlepšili disciplínu, nenechávali se vyprovokovat a diktovali tempo hry. Holík, Kříž ani Nesrsta však své šance neproměnili, když je vychytal čaroděj Vrba. Ani Málek se nedá zahanbit, takže po koncertu gólmana se skóre ve druhé části nemění. Hned v první minutě poslední třetiny se před Vrbu proháčkoval Holík, ale nedal a vzápětí udeřili domácí, kteří potrestali chybu brodské obrany. Snaha o vyrovnání se už minula účinkem, naopak Boskovice potvrdily vítězství gólem při přesilovce a power play. „Kluci mají můj obdiv, prohráli se ctí, rvali se o výsledek až do konce.  Víc než ztráta bodů mě mrzí zranění Šillera a Surého. V sobotu proti Ostrohu navíc nemůžu počítat ani s Vaňkem a Gergelou. Čeká nás zajímavý týden, sám nevím, jak tým poskládám,“ uvedl kouč Uhříček. Branka: Holík. Třetiny 1:1, 0:0, 3:0.
UH. BROD: Málek - Kojecký, Woska, Surý, Vaněk - Hurtha, Holík, Nesrsta - Kříž, Gergela, Šiller - Pospíšil, Okénka, Smetana.
Uh. Hradiště - Uh. Brod B 10:3
Favorit nezaváhal, hokejisté Uherského Hradiště načepovali brodským juniorům desítku. Hvězdou zápasu se stal Martin Kotačka, který se do střelecké listiny zapsal hned čtyřikrát, když se trefil v přesilovce, oslabení i v plném počtu hráčů na ledě.
Domácí vedli už ve 14. minutě 4:0, pak ale polevili a nadšeně bojující Broďané snížili ve druhé části na 4:3. Vyrovnání už ale domácí nepřipustili a šesti góly zlomili odpor soupeře. „Byl to zápas kočky s myší. Škoda, že jsme ve druhé části hráli až příliš profesorsky. Až v závěrečné třetině jsme se vrátili ke své hře a s chutí si zakombinovali i zastříleli,“ komentoval povinné vítězství hradišťský kouč Lukáš Kašný. Branky: Kotačka 4, Ondra 2, Fridrich 2, Haničinec, Pochylý - Kociňák, Bujáček, Gahura. Třetiny 4:1, 1:2, 5:0.
UH. HRADIŠTĚ: Hubáček - Stašek, Studený, Lažek, Rozhon, Pochylý, Dobeš - Horehleď, Burša, Kotačka - Ondra, Šrenk, Haničinec - Fridrich, Schuster, Karpíšek.
UH. BROD: Obal - Kovář, Mraffko, Šobáň, Vyoral, Adami, Bednařík, Hladiš, Pavlůsek, Chovanec, Klusák, Bujáček, Hlavica, Kociňák, Gahura, Bařinka.
Blansko - Uh. Hradiště 1:4
Hradišťské torzo dvanácti hráčů a dvou brankářů se postaralo o překvapení kola, když dobylo tvrz Blanska. „Už v autobuse vládla pohoda, kluci věřili, že vyhrají. Semkli se, bojovali jeden za druhého a zaslouženě vyhráli,“ uvedl Rudolf Holásek, vedoucí týmu.
Kašného boys měli parádní start ve 14. minutě vedli 3:0. Třetí trefa nese podpis Petra Burši, který tak prolomil smůlu z derby s brodskými juniory, kdy spaloval jednu šanci za druhou. Domácí při pohledu na ukazatel skóre nevěřili vlastním očím... I když se snažili s výsledkem něco udělat, jejich střely přitahoval jako magnet vynikající gólman Oharek. Kapituloval až ve 49. minutě, když ještě předtím zlikvidoval trestné střílení Stejskala. To už ale hosté vedli 4:0, když střelu Schustra učebnicově tečoval ve 14. sekundě poslední části Burša. Domácí Dynamiters hráli ještě dvě přesilové hry, ale na Oharka už si nepřišli. Hradišťští tak venku bodovali po bezmála třech měsících, naposledy si připsali bod 23. listopadu v Uh. Ostrohu. „Soupeře jsme zaskočili, potrestali tři jeho chyby a s podporou vynikajícího Oharka jej totálně zdeptali. Důležitá byla rychlá branka na začátku poslední části, která vzala domácím definitivně vítr z plachet. Naše výkony se zlepšují, věřím, že je potvrdíme v sobotu proti Šternberku,“ přeje si kouč Lukáš Kašný. Branky: Burša 2, Ondra, Šrenk. Třetiny 0:3, 0:0, 1:1.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Stašek, Studený, Pochylý, Rozhon, Fridrich, Nohál - Kotačka, Burša, Schuster - Karpíšek, Šrenk, Nohál.
Rosice - Uh. Brod B 5:2
I když se podle postavení týmů v tabulce a bodovému rozdílu mělo jednat o jednoznačnou záležitost, mladící Uherského Brodu domácím štikám znepříjemnili život. Úporná obrana hostí dlouho slavila úspěch, ale nakonec podle očekávání vyhrála zkušenost. Branky: Klusák, Pavlůsek. Třetiny 1:0, 2:1, 2:1.
UH. BROD: Chovanec (Obal) - Ďurica, Mraffko, Šobáň, Vyoral, Adami, Bednařík, Kovář, Pavlůsek, Fládr, Klusák, Hlavica, Bařinka, Kociňák, Gahura.

autor: ceh, hol