Ohlasy z reprezentace

Ohlasy z reprezentace
Uherské Hradiště Sport 11 / 09 / 2009

„Je fajn, že jsem zpátky,“ s úsměvem prohodil Tomáš Rosický po utkání se San Marinem. V zápase, který pro něj byl prvním ostrým zápasem od 28. ledna 2008 a v němž odehrál 55 minut, svým výkonem rozhodně nezklamal. „Byl jsem s ním i trenérem Wengerem domluvený, že nastoupí maximálně hodinu,“ zdůvodňoval stažení fotbalového Mozarta trenér reprezentace Ivan Hašek. Samotný hráč pak pouze litoval, že nestihl už zápas se Slovenskem. „Škoda, bylo to asi o dva dny. Kdyby se hrálo dnes se Slováky, nastoupil bych. Každopádně jsem si dnes zápas užil. Po té dlouhé pauze to byl dobrý soupeř na rozehrání,“ dodal Rosický.  
„Mrzí mě, že jsem tu penaltu nedal, protože jsme mohli vyhrát větším rozdílem. Chtěl jsem ji dát trochu výš, ale nepovedlo se mi to,“ litoval neúspěšný penaltový exekutor Václav Svěrkoš. „Domlouvali jsme se s Barym, že pokud bude další penalta, tak na ni půjdu,“ vysvětloval Svěrkoš důvod, proč nekopal jedenáctku znovu Milan Baroš.
Ten vstřelil v zápase čtyři branky a byl se svým výkonem rozhodně spokojený. „Tyto typy zápasů jsou těžké, když se nedá rychle gól. Soupeř sveřepě bránil, zdržoval, polehával, naštěstí jsme se do půle prosadili třikrát a celkově jim dali sedmičku. Uvidíme, jestli to bude stačit,“ nechal otevřenou otázku šancí na baráž úspěšný střelec. „My se teď musíme soustředit hlavně na ty naše dva zápasy, co zbývají, a doufat, že Slovinci ztratí,“ dodal Baroš.
Oba útočníci se shodli na tom, že soupeř až nedůstojně zdržoval. „Ocenil bych, kdyby takové týmy hrály nějakou baráž o kvalifikaci nebo kdyby alespoň přijely si ten zápas a atmosféru užít, ale oni přijedou, zakopávají míče a zdržují od první minuty. Když střídali, šli z hřiště, jako by vedli nebo jim o něco šlo, přitom to bylo 6:0 pro nás,“ neskrývali na závěr rozhořčení Baroš se Svěrkošem.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace