Olbert a Tuhý byli k neudržení

Hluk Sport 25 / 01 / 2019

Florbalisté Spartaku Hluk, nováček Národní ligy, udělali veledůležitý krok za prodloužením sezony v play-off, když zvítězili na půdě havlíčkobrodských Hrochů. Střelecky zářili Tomáš Olbert a Martin Tuhý.
Havl. Brod - HLUK 7:12
I když Hlučané vyhráli první třetinu na střely 14:4, měli k dobru jen nejtěsnější náskok 3:2. Ve druhé části zpřesnili mušku, odskočili na rozdíl tří branek, jenže pak si vybrali hluchou šestiminutovku a na ukazateli skóre svítily dvě pětky. Ale to už jim definitivně zazvonil budíček a po pětibrankové šňůře vedli ve 47. minutě 10:5. Zápas se tak už pouze dohrával. Výbornou partii sehrál tradičně Tomáš Olbert, který se pěti zásahy do černého dostal už na padesátigólovou metu! Na Vysočině mu však zdatně sekundoval i hrající kouč Martin Tuhý, který se trefil čtyřikrát. Mimochodem, v předchozích šestnácti zápasech se trefil jen jednou… „Potřebovali jsme vyhrát, což se podařilo. Ale ještě v honbě za play off nemáme vyhráno,“ reagoval Tuhý. Branky: Olbert 5, Tuhý 4, Janča 2, P. Krchňáček. Třetiny 2:3, 3:4, 2:5.
HLUK: Podškubka - Zábrana, Holý, Cileček, Jílek, Hubáček - Olbert, Janča, P. Krchňáček, Petlan, M. Krchňáček, Zatloukal, Holý.