Olbert na všechno nestačil

Hluk Sport 01 / 11 / 2013

Druholigoví florbalisté FBK Spartaku Hluk si ve druhém hracím víkendu bilanci nevylepšili. Na Hané zůstali bez bodu, když Tuhého a spol. mrzí hlavně porážka v Prostějově.
Prostějov - Hluk 8:4
Jelikož byli hostitelé po dvou kolech bez bodu, Hlučané prahli po třech bodech. A když se už ve 3. minutě po individuální akci prosadil M. Krchňáček, zdálo se, že jejich cíle jsou splnitelné. Jenže další šance Tuhého, Dudy i Čechmánka vychytal gólman a přišel trest. Hosté se pak ještě dvakrát dostali do vedení, ale Hanáci pokaždé vyrovnali a ve druhé části dokonce třemi góly převážili misky vah na svou stranu (5:3)! V závěrečné třetině už Hlučané nehráli koncentrovaně a ve snaze otočit výsledek nechávali okénka v obraně, která soupeř využíval. Hosté pak úplně rezignovali. O zápasovou tečku se přesto postaral Olbert, nejlepší hráč Hluku, který tak zkompletoval hattrick. Branky: Olbert 3, M. Krchňáček. Třetiny 2:3, 3:0, 3:1.
Přerov - Hluk  9:5
Třebaže hosté byli oslabeni o útočnou sílu bratří Krchňáčků i Čechmánka, po první třetině zásluhou kapitána Tuhého vedli 2:1. V prostředním dějství se s brankami roztrhl pytel. Přerov totiž přidal, vlétl na soupeře jako vítr a po pěti minutách už vedl. Hlučané se však ze studené sprchy oklepali, za 25 sekund vyrovnali a drželi naději na bodový zisk. V poslední třetině však výběru zpod hlucké tvrze došel dech a po třech slepených inkasovaných gólech nebylo co řešit. Nejlepším hráčem týmu byl opět Olbert (1+2). Branky. Tuhý 2, Kovář, Olbert, Holý. Třetiny 1:2, 4:2, 4:1.