Onda čaruje. Čtyři zápasy, skóre 20:4!

Onda čaruje. Čtyři zápasy, skóre 20:4!
Foto: sal
Uherský Brod Sport 09 / 02 / 2016

Fotbalisté ČSK Uherský Brod pálí jako u Verdunu. Po trenérské rošádě nastříleli ve čtyřech přípravných zápasech 20 gólů, což je pro tým od Olšavy věc nevídaná. Koncovka je totiž dlouhodobě jeho největší slabinou. Ale zatím to vypadá, že se blýská na lepší časy.
„Zůstáváme pevně na zemi, nic nepřeceňujeme, je to jen příprava. Zrcadlo nám nastaví až mistrovské zápasy,“ krotí optimismus kouč Martin Onda, který od začátku avizoval, že je zastáncem agresivního, rychlého, ofenzivního stylu hry, a zatím to beze zbytku naplňuje. Jeho armáda porazila třetiligový Prostějov i Líšeň 6:1, krajský přebor hrající Fryšták 7:0 a nestačila jen na juniorku brněnské Zbrojovky (1:2). Čtyři zápasy, skóre 20:4!
„Kdyby to tak vydrželo, nikdo by se nezlobil. Ale soutěž bude úplně jiná káva, kluci zatím hrají bez zábran a psychického tlaku, o nic totiž nejde,“ říká Onda, který si však zatím přístup hráčů k tréninkům i zápasů nemůže vynachválit. „Co jsme si řekli, to plní. Hrajeme rychlejší, přímočařejší fotbal se spoustou šancí. S Fryštákem jsme jich měli asi šestnáct, v sobotu proti Líšni zhruba deset, což je pozitivní. Teď si jen musíme udržet přesnou mušku i do jarních bojů,“ přeje si kormidelník. O posilách neuvažuje. „A proč taky? Když dáme ve čtyřech zápasech dvacet gólů, není žádný důvod,“ vysvětlil Onda.
Nejtěžší zkouška v zimní přípravě jeho výběr čeká v sobotu, kdy na Lapači přivítá třetiligovou rezervu 1.FC Slovácko. Zápas začíná ve 14 hodin.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace