Onda skončil na vlastní žádost, vystřídá jej exligový Lukáš Pazdera

Onda skončil na vlastní žádost, vystřídá jej exligový Lukáš Pazdera
Foto: František Blaha  /  Trenér Martin Onda v Uherském Brodě končí, už podruhé. Klub opouští v dobrém, volného času věnuje vnučce a rodině.
Uherský Brod Sport 22 / 06 / 2022

Trenér Martin Onda končí na lavičce třetiligového ČSK Uherský Brod. S klubem se rozešel v dobrém, odchází na vlastní žádost. „Už jsme domluveni nějaký týden, ale nechtěli jsme to ventilovat dříve, než skončí sezona. Nic v tom nehledejte, zkrátka dva roky jsou tak akorát, tým potřebuje oživit, nový impuls,“ komentoval konečnou dvaapadesátiletý kouč, který s brodskou lodí zakotvil na dvanáctém místě.

Onda u Olšavy strávil s roční přestávkou pět a půl roku, do města po dlouhých devatenácti letech vrátil MSFL. „Když jsem přišel v červnu 2020 podruhé, mělo jít jen o záskok za Miru (Miroslav Ondrůšek - pozn. autora), který nečekaně skončil z pracovních důvodů. O nabídce jsem přemýšlel celý den a nakonec kývl, přece jen jsem znal prostředí, hráče, navíc jsem odcházel v dobrém. Domluva byla na půl roku a nakonec jsem zůstal dva roky,“ usmívá se zkušený trenér.

Jeho středeční souboj v Rosicích byl na lavičce Uherského Brodu poslední, nejspíš už na delší dobu. Jestli potřetí vstoupí do stejné řeky, to je ve hvězdách. „Když jsem končil před třemi lety, říkal jsem, že se možná vrátím, ale ani ve snu mě nenapadlo, že tak brzy. Takže nikdy neříkej nikdy. Už mám ke klubu vztah. Kdyby mi šéf klubu Josef Hamšík znovu někdy zavolal, těžko bych asi odmítal,“ přiznává rodák z Malenovic, který si však aktuálně chce od trénování odpočinout. „Žádnou nabídku nemám, ostatně nikdo ani pořádně nevěděl, že končím. Když se něco objeví, uvidíme, nikam se necpu,“ dodal lodivod.

S Uherským Brodem zakotvil na dvanácté příčce MSFL, což považuje za dobrý výsledek. I když tajně doufal, že pouť zakončí ještě o dvě příčky výš. „Desáté místo by bylo luxusní, stačilo jen v derniéře vyhrát v Rosicích. Ale hlavně, že jsme se v předstihu zachránili, nechali jsme za sebou jako už tradičně šest týmů, což je v konkurenci béček a dalších zkušených týmů slušný výsledek,“ je přesvědčený bývalý fotbalista Zlína, Otrokovic, Mysločovic nebo Napajedel. S hráči se rozloučil už po domácí derniéře se Znojmem. „Ještě se s většinou určitě potkám, ale možná se taky rozprchnou po dovolených. Sezona byla náročná, mají toho plné zuby. Vždyť jakožto pracující amatéři odehráli více zápasů než profíci ve druhé lize, což je tristní,“ poznamenal Onda.

Trenérská taktovka v Uherském Brodě neosiří, klub už oznámil jméno nástupce. Štafetu převezme Lukáš Pazdera, bývalý prvoligový hráč Zlína, Baníku Ostrava a Příbrami, který v právě skončené sezoně trénoval Luhačovice, hrající krajský přebor. „Když loni skončil v Příbrami, lákali jsme ho jako hráče, ale nakonec zamířil do Luhačovic. Věřím, že je to dobrá volba,“ uvedl na rozlučku Onda.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace