Ondra přibližuje tým od Olšavy ke špičce

Slovácko Sport 12 / 11 / 2015

Hokejisté Uherského Brodu stoupají vzhůru. Po náročném týdnu, ve kterém je čekala i dohrávka 4. kola s Kroměříží, už mají na dohled medailové pozice. To Uherské Hradiště zůstává se třemi body poslední.
Uh. Brod - Kroměříž 4:2
Broďané na úvodní bully ještě spali, hned ve 28. sekundě totiž inkasovali a deset minut se ze šoku vzpamatovávali. Až pak se v přesilové hře prosadil kanonýr Ondra. O přestávce chrlil domácí kouč Roman Uhříček v kabině hromy, blesky a hráče nakopl. Zlepšili bruslení, přidali na důrazu a vytvářeli si šance, ale s jejich zakončováním byli na štíru. Kdyby přitom vedli 6:1, nikdo by se nedivil. Ve 43. minutě tak přišel trest, když Málka překonal Paksi. Jenže odpověď Spartaku byla raketová, ve 45. minutě využil přesilovku Kubiš a za další minuty přidal další gól Šiller. Zápas se pak dohrával za drtivého tlaku domácích, kteří pohlídali cenné tři body. „Kluci mě v první třetině naštvali vlažnou hrou, ale pak se probrali a zaslouženě vyhráli. Škoda jen trápení v koncovce,“ uvedl Uhříček. Branky: Ondra, Kubiš, Šiller, Holík. Třetiny 1:1, 0:0, 3:1,
UH. BROD: Málek - Bednařík, Pšeja, Kubiš, Vaněk, Kojecký, Peterka - Bumbál, Holík, Nesrsta - Okénka, Gergela, Ondra - Obadal, Šiller, Klusák - T. Pavlůsek, Chovanec.
Uh. Hradiště - Kroměříž 7:11
Kdo přišel až na druhou třetinu, při pohledu na ukazatel skóre se nestačil divit. Domácí totiž prohrávali už 3:7! Obrany v první části vůbec neexistovaly, dominoval útok. Brankostroj rozehráli hosté v 58. sekundě a ve 106. už to bylo 1:2. Skóre utěšeně narůstalo i nadále s tím, že domácí jen dotahovali. Za stavu 3:4 však během 99 sekund třikrát inkasovali a bylo prakticky po zápase. Ve zbylých dvou třetinách už domácí neměli co ztratit, přidali, hosté častěji zahřívali trestnou lavici a hra se vyrovnala. Když se ale Hradišťští dostali na rozdíl dvou branek (7:9), Hanáci znovu přidali a dvěma góly definitivně zlomili jejich odpor. „Tři slepené branky v první části rozhodly, bohužel se nám to nestalo poprvé.  Až pak jsme hráli se soupeřem vyrovnanou partii. Jediným pozitivem je, že jsme proměnili tři přesilovky,“ uvedl Rudolf Holásek, vedoucí týmu, který je přikovaný na dně Krajské ligy. Branky: Třetiny: 3:7, 2:2, 2:2.
UH. HRADIŠTĚ: Jakubčík (3. Hubáček, 16. Jakubčík) - Studený, Lažek, Kršjak, Lišaník, Fridrich, Rozhon - Tomešek, Burša, Kotačka - Kubal, Karpíšek, Horehleď - Hruboš, Šenk, Haničinec - Fuksa.
Rosice - Uh. Brod 2:3
O osudu zápasu rozhodli Broďané už v první dvacetiminutovce, ve které si vytvořili dvoubrankový náskok (3:1). Sebevědomí domácích zchladili dvěma slepenými góly, na které sice Rosičtí ještě zareagovali, jenže za další dvě minuty se trefil Holík, který si nakonec připsal vítězný zásah. Od druhé třetiny byli domácí aktivnější, ale zeď jménem Málek zbořili jen jednou. Borci od Olšavy totiž zápas odehráli vysoce takticky a v závěru soupeři ani nepovolili power-play. Branky: Ondra, Šiller, Holík. Třetiny 1:3, 1:0, 0:0.
UH. BROD: Zubo - Pavlůsek, Bumbál, Klusák, Vaněk, Kojecký, Woska, Peterka, Bednařík, Holík, Nesrsta, Okénka, Gergela, Šiller, Ondra, Gureň, Obadal, Kubiš.
Uh. Ostroh - Velké Meziříčí 2:1
Vítězství hokejistů Uh. Ostrohu se rodilo těžce a o třech bodech rozhodl až v 58. minutě Mika. Domácím chyběly opory Antonovič, Flora, Valúch. Ve vyrovnaném utkání se spoustou neproměněných šancí na obou stranách, první branka padla ve 26. minutě. Jejím autorem byl Mika. Ještě před koncem druhé třetiny ale hosté srovnali. Horké chvíle zažívali domácí v 50. minutě, kdy hostující hráč trefil spojnice tyčí a puk se následně odrazil. Ruce nad hlavou borců z Vysočiny ale usměrnil hlavní rozhodčí, který po konzultaci s čárovým gól neuznal. Branky: Mika 2. Třetiny 0:0, 1:1, 1:0.
Uh. Ostroh: Šivel - Nevídal, Zahradný, Rapant, Kučera, Heča, Červínek - L. Galuška, V. Galuška, Neuwirth - Stránský, Mika, Rauš - Beneš, Ťok, Šlapák.

autor: ceh, hol, sal