Ondřej Mihálik: Body jsou pro nás strašně důležité

Ondřej Mihálik: Body jsou pro nás strašně důležité
Foto: Martin Otto  /  Téměř po třech měsících se Ondřej MIhálik opět zapsal mezi ligové střelce.
Uherské Hradiště Sport 17 / 11 / 2022

Ondřej Mihálik se zapsal v letošním posledním ligovém utkání do listiny střelců. Proměněnou penaltou rozhodl o tom, že si Slovácko z dočasného domova Hradce Králové v Mladé Boleslavi odvezlo tři cenné body.

Celý zápas byl strašně těžký a s fotbalem neměl moc společného. Balon byl víc ve vzduchu než na zemi, jeden souboj za druhým. Po prvním poločase, který byl z naší strany šílený, to jsou pro nás strašně důležité tři body. 

Hradec hrál v prvním poločase hodně do těla. Zaostávali jste v agresivitě?

Celou dobu jsme se připravovali, že Hradec hraje jednoduchý styl, založený na dlouhém míči nahoru, na srážení, agresivitě, na soubojovém chování... V tom všem jsme v první půli zaostávali. Všude jsme byli druzí, jen jsme běhali a ještě jsme dostali od soupeře strašně nakopáno. Ve druhé půli se obraz hry vůbec nezměnil. Pro nás se zápas ale vyvinul tak dobře, že jsme dali dva góly, výsledek otočili a tři body nakonec ubránili.

O vítězství jste rozhodl proměněnou penaltou. Věřil jste si na ni?

Na penaltu jsem si věřil a byl jsem na ni také určený. Sebevědomí získává útočník vstřelenými góly. Momentálně jsem ligové góly nestřílel. V hlavě však mám nastavené, že útočník má mužstvu pomoci právě vstřelenými góly, a proto jsem si na penaltu věřil, šel jsem na ni s tím, že ji proměním. Jsem rád, že se mně to podařilo a že šlo o vítěznou branku. 

Máte nějaké vysvětlení, že jste na ligovou trefu čekal od srpna?

Měl jsem dostatek šancí na to, aby ten gól přišel dřív. Bohužel jsem je neproměňoval. Ať to byly pološance anebo stoprocentní šance, kdy jsem chodil sám na bránu po brejkových situacích. Nezbývalo mně než se soustředit na každý zápas, abych to prolomil. Věřil jsem, že to prolomím jak gólem v poháru s Varnsdorfem, tak i šťastným gólem na Partizanu. Doufám, že se dnešním gólem odrazím do jarní části, i když v jarní premiéře budu chybět kvůli čtyřem žlutým kartám. 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace