Ondrůšek opět s čistým kontem

Slovácko Sport 31 / 05 / 2010

Fotbalisté zálohy Slovácka zahodili nespočet šancí a v závěru přišli o vítězství

Fotbalisté Uherského Brodu válí, o víkendu si připsali čtvrtou výhru v řadě (skóre 11:0) a definitivně si zajistili setrvání v divizi minimálně na další rok. Rozjetou mašinu nezastavila ani Napajedla. Záloha Slovácka naproti tomu doma jen remizovala s Třebíčí.
Napajedla - Uherský Brod 0:3 (0:1)
Broďané si s konečnou platností podepsali záchranu, stvrdili ji tříbrankovým vítězstvím. Do vedení šli ve 28. minutě, kdy Vacula vyslal centr na hlavu Bejtkovského, který si připsal další branku na své konto. Hosté odcházeli do šaten za jednobrankového vedení, ale po změně stran ještě dvakrát udeřili. Největší problémy dělal domácím útočník Vacula, který se po hodině hry vřítil do šestnáctky, kde byl zastaven faulem, a rozhodčí nařídil pokutový kop. Role exekutora se zhostil Daněk, který bez problémů zvýšil na 2:0. Jako poslední se přehozením brankáře prosadil Lukeš, jemuž namazal právě Vacula. Broďané tak už počtvrté za sebou vyhrál a gólman Miroslav Ondrůšek si prodloužil neprůstřelnost na 361 minut. Branky: Bejtkovský, Daněk z pen., Lukeš.
UH. BROD: Ondrůšek - L. Ligas, P. Ligas, Vrága, Čtvrtníček - Dvořák (82. Drápala), Daněk, R. David, Bejtkovský (70. Josefík) - Lukeš (85. Kostelník), Vacula
Slovácko B - Třebíč 1:1 (0:0)
Třebaže byla záloha Slovácka v útoku nebezpečnější a vytvořila si více brankových příležitostí, do tabulky si připsala pouze bodík.
V prvním poločase měl největší šanci otevřít skóre Ruman, ale v devatenácté minutě zahodil pokutový kop. Výpadek však odčinil krátce po přestávce, když si ve 49. minutě vyskočil na roh Borusíka a hlavou zavěsil. Po gólu domácí ještě více ožili a kdyby si vypracovali tříbrankový náskok, nikdo by se nedivil. Jenže Hesek s Rumanem nevytěžili nic ze standardních situací a šance nedotáhli do gólové koncovky ani Sasín s Borusíkem. A tak přišla 85. minuta, centr do šestnáctky Slovácka, kterému předcházel faul na Poláka, a hosté z Horácka vyrovnali. Branka: Ruman
SLOVÁCKO: Slovák - Polák, Ruman, Hesek, Višváder - Dolina, Semela, Borusík, Malý - Sasín (88.Zůbek), Čtvrtníček (77. Ohnutek).

autor: ceh, hor