Ondrůšek se chopí kormidla sestoupivší Nivnice

Ondrůšek se chopí kormidla sestoupivší Nivnice
Foto: František Blaha
Nivnice Sport 25 / 07 / 2015

Fotbalisté TJ Nivnice už znají jméno nového kouče. Na osiřelou lavičku týmu usedne Miroslav Ondrůšek (na snímku vlevo), bývalý dlouholetý gólman Uherského Brodu, který ukončil bohatou aktivní kariéru. Kráčí tak ve šlépějích svého bratra Františka, v obci J. A. Komenského si odbude trenérskou premiéru.
„Končím ze zdravotních důvodů, dlouhodobě mě trápí záda. Věk prostě nezastavím,“ objasnil, proč pověsil rukavice na hřebík, Ondrůšek, který v listopadu oslaví 41. narozeniny. V dresu ČSK Uherský Brod odchytal osm sezon.
Jeho „přestup“ do Nivnice nepřišel jako blesk z čistého nebe, s šéfem klubu Karlem Kopeckým byl dlouhodobě v kontaktu. „Když jsem se zmínil, že skončím, nabídl mi, jestli nechci kariéru dochytat v Nivnici. Trénoval bych jen jednou týdně. To se mi líbilo. Jenže dnes to není možné, takže jsme se domluvili na trénování,“ vysvětlil Ondrůšek, držitel trenérské licence A. Že se ještě někdy postaví mezi tři tyče, ale nevylučuje. „Nikdy neříkej nikdy, ale na prvním místě je zdraví. Když problémy odezní, proč ne. Ale zatím to tak nevypadá,“ dodal lodivod, který má na kontě i 17 ligových startů. Nad nabídkou z Nivnice dlouho nepřemýšlel, fotbal je stále jeho droga. A navíc to má z domu co by kamenem dohodil.
„Bydlím na konci Uherského Brodu směrem na Nivnici, takže to mám opravdu kousek. Několik kluků navíc znám. Jen nevím, co od toho čekat. Na takové úrovni jsem ani nehrál,“ přemýšlí nahlas Ondrůšek. Na lavičce vystřídal Romana Pagáče, který skončil na vlastní žádost.
Nivnice po dvou letech opustila I.A třídu a novému kouči se hráči představili v pátek na půdě Vlčnova. I když prohráli 0:3, těžko podle Ondrůška, který si zápas ještě užil jako divák, brát zápas jako měřítko. „Spousta hráčů má dovolenou, někteří měli pracovní povinnosti, sestava se šila horkou jehlou,“ podotkl kouč, který už s vedením klubu pracuje na doplnění kádru. Na 99 procent se do něj vrátí i Petr Lukeš, bývalý kanonýr Kunovic a Uherského Brodu. „Jsme předběžně domluveni, směrem dopředu jsou jeho zkušenosti k nezaplacení. Poslední sezonu vynechal z rodinných důvodů,“ potvrdil Ondrůšek.
První trénink povede zítra, ostrá premiéra na lavičce jej čeká v neděli, kdy Nivnice zajíždějí k předkolu Poháru hejtmana Zlínského kraje do Buchlovic. „O cílech jsme se zatím nebavili, hlavní je konsolidovat kádr a naučit kluky opět vyhrávat. V uplynulé sezoně se jim to totiž podařilo jen třikrát,“ připomněl sestupovou vizitku. „Už se na trénování těším, beru to jako novou výzvu.“ 

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace