Opět do finále!

Opět do finále!
Uherské Hradiště Sport 29 / 09 / 2015

Triumfem středoškolaček ze staroměstského gymnázia a střední odborné školy skončilo krajské finále Corny středoškolského poháru v atletice, které hostil atletický stadion v Uherském Hradišti. V neděli 6. října je tak čeká celostátní finále v Břeclavi.
Corny pohár je nejvýznamnější domácí atletickou soutěží pro střední školy. Každoročně vzbudí zájem zhruba 15 tisíc závodníků z celé republiky. Letos se koná již 34. ročník a jeho patronkou je oštěpařka Bára Špotáková.
O suverenitě studentek staroměstského gymnázia v čele s Máriou Šimlovičovou svědčí bodový náskok 560 bodů před druhým týmem hradišťského gymnázia. A to se už Staroměšťanky neopíraly o výkony sprinterky Kateřiny Vávrové, která přestoupila na jinou školu. Právem jsou tak pasovány na jedny z favoritek na finálové prvenství. Když se jim to podaří, podruhé za sebou vybojují pozvánku do celosvětového finále. Loni se konalo v čínském Wuhanu.
K zajímavým výkonům jistě patřily sprinty Márie Šimlovičové, která běžela 60 metrů za 7,90 s. a dvoustovku za 25,79 s., Kateřina Resslerová si v dálce výkonem 545 metrů vytvořila osobní rekord. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace