Opět tvoří nový tým, prioritou je výchova

Opět tvoří nový tým, prioritou je výchova
Foto: www.fcslovacko.cz  /  Trenér Pavel Němčický (vlevo) věří, že z týmu opět vzejdou hráči pro prvoligové áčko.
Uherské Hradiště Sport 12 / 08 / 2022

Třetiligoví fotbalisté 1.FC Slovácko B si na prahu nové sezony připsali plichtu, v Novém Městě na Moravě ale sahali po tříbodovém exportu. Kádr přitom v letní přestávce jako už tradičně prošel výraznou obměnou, prakticky v něm nezůstal kámen na kameni. Kouč Pavel Němčický přivítal hned 15 nových hráčů, vesměs z dorostu.

„Už jsme si zvykli, naším hlavním úkolem je opět vychovat hráče pro prvoligové áčko. Z loňské sezony si místo v širším kádru Martina Svědíka vybojovali Vecheta s Juroškou, štěstí zkoušel i Polášek,“ prozradil Němčický, které tým řídí společně s asistentem Darkem Šuškavčevičem.

„Kabina se hodně změnila, patnáct nových hráčů, od brankáře až po útočníky, je poměrně dost,“ přiznává zkušený lodivod, který si však nestěžuje. Úděl „béček“ jej naplňuje.

Z kádru zmizela více než polovina týmu. Největší ztrátou je odchod Davida Kratochvíla, se 13 góly nejlepšího střelce týmu, který zamířil na hostování do druholigového Vyškova. O nové angažmá usiloval i kapitán Tomáš Vincour, ale nakonec zůstává. „Absolvoval jsem zkoušku v druholigové Opavě, kterou ukončilo zranění. Třetí týden mám individuální tréninkový režim, už v týdnu se ale připojím k týmu. Kapitánská páska mi tak asi zůstane, je to pro mě velká pocta,“ vysvětlil jedenadvacetiletý Vincour, který na Vysočině střídal na posledních osm minut.

Jedním z nováčků v týmu je gólman David Velich, který „přestoupil“ z dorostu. „Všechno je rychlejší, více soubojové, ale už si zvykám. Náročnější je přechod do mužů pro hráče. Už se ale na start sezony moc těším, kvůli zranění jsem dlouho nehrál, ale už jsem stoprocentně připravený,“ hlásil po jednom z náročných kruhových tréninků devatenáctiletý strážce svatyně. Fyzičku má v „béčku“ na starosti kondiční trenér Robin Holík. „Jsem zvědavý, jak to kluci zvládnou, jak se dorostenci s přechodem poperou,“ svěřil se Holík, který zároveň obléká dres Strání.

Záloha Slovácka si domácí premiéru odbude v neděli na kunovické Bělince proti Znojmu (10.15 hod.). Nováčky MSFL jsou Hodonín a Hranice.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace