Ořechov trénuje Barcuch, tým posílil i snajpr Kowalík

Ořechov trénuje Barcuch, tým posílil i snajpr Kowalík
Foto: sal
Ořechov Sport 04 / 08 / 2016

Fotbalisté TJ Sokol Ořechov, kteří za minutu dvanáct odvrátili pád do okresního přeboru, vyrukují do nové sezony I. B třídy s novým koučem. Na lavičku týmu z podhůří Chřibů usedl Pavel Barcuch, bývalý vynikající gólman Drnovic, Slovácké Slávie Uherské Hradiště nebo Ratíškovic. V roli kouče jej čeká premiéra, doposud vždy trénoval jen brankáře, naposledy v divizním Hodoníně.
„Nabídka od manažera klubu přišla jako na zavolání, v Hodoníně jsem totiž chtěl tak či tak skončit. Už jsem byl u týmu dlouho, práce už mě tolik nenaplňovala,“ svěřil se Barcuch, který převzal trenérskou štafetu po Lubomíru Jeglovi. Do Ořechova zamířil i přes nepsané pravidlo, že trenéři gólmanů nemají trénovat mančaft. „Zkusím to a uvidím, představu mám. Záleží, jak se nám to podaří realizovat,“ reagoval.
Jeho tým absolvoval v přípravě tři zápasy, vítězství se však dočkal až včera proti Domanínu (5:0). „Kluci zatím chodí na trénink jak do Sokola, ale věřím, že dovolené brzy skončí a tréninková morálka se výrazně zlepší. I proto bych první dva přípravné zápasy označil za katastrofu, od Rohatce jsme tuším dostali osm gólů. Ale to tým doplnili kluci ze sousedních Vážan,“ vysvětlil Barcuch, který věří, že skalp Domanína svěřencům zvedne sebevědomí před ostrou sobotní premiérou proti „céčku“ Slovácka.
Trenér však není jedinou novou tváří. Do Ořechova zamířil i slovenský obránce Marek Živčák, útočník Marek Tomšic a po pauze se vrátil záložník David Sklenka. Největší peckou je však příchod Jiřího Kowalíka, krále ligových střelců v sezoně 2002/2003, který na jaře oblékal dres Zlechova. „Jirka je rozdílový hráč, věřím, že nám hodně pomůže. Aktuálně si léčí bolístky u moře, ale on ani trénovat nepotřebuje,“ říká na adresu největší letní posily trenér, který má na kontě 91 prvoligových startů za Drnovice a Karvinou.
Jeho cílem je vyhnout se bojům o záchranu. Zároveň si však uvědomuje, že s podobným plány vstoupí do sezony většina týmů. „O to víc mě to ale láká. Ořechov se navíc loni zachránil až v samotném závěru, takže je co zlepšovat. Ale vše je odvislé od tréninkové morálky. Odmítám hráčům nařizovat, co mají dělat ve volném čase, ale je jasné, že jít v pátek večer do hospody a v sobotu hrát není nejlepší příprava. Já jsem si nedovolil jít na pivo před zápasem, ani když jsem hrál I. B třídu ve Skašticích,“ vzkázal hráčům Barcuch, který v srpnu oslaví 50. narozeniny.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace