Orli dosedli na trůn, ve finále neměli konkurenci

Uherský Brod Sport 13 / 04 / 2022

Florbaloví mladší žáci Orel Uherský Brod usedli na trůn pro šampiona Orelské florbalové ligy! Finálovým turnajem v Bánově prošli jako nůž máslem, když si na konto připsali šest výher při skóre 30:10 a naprosto zaslouženě zvedli nad hlavu putovní trofej.

Brány finále odemkla nejlepší osmička týmů ze tří základních skupin. Pořádající Broďané s přehledem ovládli skupinu Východ, když ze dvanácti zápasů jen dvakrát odešli poraženi. Společně s nimi postoupily druhé Koryčany, které doplnily Šlapanice, Husovice, Rosice, Bohunice, Ivančice a Boskovice.

Svěřenci kouče Jaroslava Hály si cestičku za titulem vydláždili už v základní skupině, ve které porazili Koryčany, Šlapanice i Husovice a pasovali se na největšího favorita. A v play-off roli potvrdili, když je už nikdo nezastavil. Ve čtvrtfinále a semifinále dokonce udrželi čisté konto. „První poločas bitvy o finále gól nepřinesl, ale ve druhém poločase už domácí zlomili nadšeně bojující šestici hráčů Šlapanic a zajistili si souboj o zlato,“ komentoval semifinálový postup Michal Možný, ředitel OFL.

Finálovou bitvu rozjeli lépe domácí, vedli 2:0, ale soupeř z kraje druhé půle srovnal krok. „To však Broďany nezlomilo, ještě přidali v útočných výpadech a zaslouženě vyhráli,“ dodal Možný s tím, že nejlepším obráncem byl vyhlášený Tomáš Doležálek.

Orel Uherský Brod tak po dvouleté covidové pauze usedl na trůn OFL, ze kterého pomyslně sesadil FBC Slovácko.