Orli nakonec zůstali bez medaile

Uherský Brod Sport 11 / 05 / 2012

Florbalisté Orla Uherský Brod ve finálovém turnaji Okresní florbalové ligy starších žáků zklamali. I když bojovali v domácí hale a v dosavadním průběhu sezony neokusili hořkost porážky, obsadili nepopulární čtvrté místo. Druhý zástupce Uherskohradišťska - Orel Nivnice skončil na 5. - 8. místě.
„Škoda, v sezoně jsme šestnáctkrát za sebou vyhráli, ale v nejdůležitějším turnaji dvakrát klopýtli a zůstali bez medaile,“ posteskl si Petr Gabriel, trenér brodských orlů.
První zaváhání jeho výběru přišlo v semifinále proti Kunštátu. Broďané po celý zápas pouze dotahovali, když kupili chyby v obraně a utrpěli první porážku v sezoně (5:6). „V boji o třetí místo s Boskovicemi kluci těžko hledali motivaci. I když ji nakonec našli a otočili nepříznivý vývoj, půl minuty před koncem přišel sporný vyrovnávací gól, který zaznamenal hráč stojící v brankovišti,“ posteskl si Gabriel. Unavení orli pak v prodloužení dostali další ránu a zůstali bez medaile. Asi slabou náplastí je vyhlášení Františka Vykopala nejlepším útočníkem turnaje, do sítě soupeřů se trefil devětkrát.
Zrcadlo výsledků: Uh. Brod - Nivnice 6:1, Dvořák 2, Jančařík 2, T. Vlk, Vykopal, - Hranice 5:1, Vykopal 2, Kovařík, T. Vlk, Jančařík, - Kunštát 6:3, Kovařík 2, Vykopal 2, T. Vlk, Jančařík, Nivnice - Hranice 7:0, M. Trtek 4, Hladiš 2, Čaňo, - Kunštát 3:2, M. Trtek 3, čtvrtfinále: Uh. Brod - Dolní Bojanovice 8:2, T. Vlk 2, Jančařík 2, Vykopal 2, Dvořák, Beníček, Nivnice - Nové Město na Moravě 2:4, Martin 2, semifinále: Uh. Brod - Kunštát 5:6, T. Vlk 2, Dvořák, Beníček, Vykopal, o 3. místo: Uh. Brod - Boskovice 6:7 po prodl., Dvořák 3, T. Vlk 2, Vykopal.
UH. BROD: Ručka - Jančařík, Kaluža, Beníček, M. Vlk, T. Vlk, Dvořák, Vykopal, Kovařík, Brhlík, Kapsa, Dvořák, Machara.
NIVNICE: Smetana - Čaňo, M. Trtek, P. Trtek, Hubač, Hladiš, Hauerland, Bartoš, Lukeš, Šmídová.

autor: ceh, pg