Ortel nad VSK vyřknou prvoligisté

Ortel nad VSK vyřknou prvoligisté
Staré Město Sport 14 / 03 / 2013

Volejbalisté Starého Města stále nevědí, jestli se vyhnou ošidné baráži

Extraligoví volejbalisté VSK Staré Město prožívají dny nejistoty. Šest dní před koncem sezony stále nevědí, jestli je čeká nevyzpytatelná baráž o záchranu, nebo zůstávají v elitní společnosti. Jejich osud mají v rukou finalisté první ligy České Budějovice a Dobřichovice...
„Správní rada svazu sice posvětila rozhodnutí extraligových klubů, že soutěž zůstane dvanáctičlenná, ale pod jednou podmínkou. Souhlas musí vyjádřit i prvoligoví finalisté,“ potvrdil Petr Straka, předseda klubu ze Širůchu.
O počtu týmů v nejvyšší soutěži tak paradoxně rozhodnou týmy, které ji vůbec nehrají... Dobřichovice a EGE  České Budějovice. „Vlastně mají v rukou osud nejslabšího Ústí nad Labem. Když současný model extraligy odkývnou, Severočeši se s jedním z nich poperou v baráži. V opačném případě Ústí sestupuje a nás čeká baráž,“ vysvětlil Straka. Prvoligoví „kati“se musí vyjádřit nejpozději do soboty, kdy je na programu závěrečné extraligové kolo.
Jelikož jsou však ve finále Dobřichovice a EGE České Budějovice, které se do extraligy zrovna nehrnou, šance, že se v sobotu bude na Širůchu slavit záchrana, je poměrně velká.  „Oba kluby už léta hrají na špici první ligy a pravidelně postupují do závěrečných bojů playoff.  Ale to je vše, o postup nestojí,“ je přesvědčený Petr Karabec, kouč Starého Města. „Jihočeši jsou finančně svázaní s Jihostrojem, takže by při postupu museli roztrhnout vzájemné vazby, a Dobřichovice nemají odpovídající zázemí. Věkový průměr jejich týmů je navíc ještě vyšší než náš,“ dodává lodivod.
I kdyby jeho armáda nakonec spadla do baráže, je připravená se o setrvání mezi elitou porvat do posledního dechu. „Věřím, že případné zápasy o bytí a nebytí zvládneme,“ prohlásil Karabec.
Staroměstští by se jen museli vyrovnat s třítýdenní pauzou. Finále první ligy totiž vypukne až o víkendu a jestli se protáhne na pět zápasů, skončí 30. března...

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace