Ortel vyřkla fyzička

Veselí nad Moravou Sport 22 / 03 / 2011

Jen poloviční úspěšnost si připsaly ve dvou zápasech, které odehrály během čtyř dnů, interligové házenkářky Veselí nad Moravou. V domácím pekle si nejprve poradily s nováčkem z Bánovců, aby vzápětí před zraky fanoušků tahaly za kratší konec v souboji s Michalovci.
Veselí - Bánovce 25:21 (12:12)
Slovenky vlétly do zápasu jako uragán, v páté minutě vedly 4:2, ve dvanácté dokonce 8:5. Až pak se domácí hráčky probudily a postupně stahovaly náskok ambiciózního protivníka, který krátce před přestávkou ve vlastním oslabení smazaly úplně. Po změně stran viděli diváci přibližně čtvrthodinovou tahanici o každou branku, pak ale zavelely k útoku Tomečková s Flekovou. Domácím hráčkám, kterým kryla záda výtečná brankářka Lenka Černá, se podařilo během krátké chvilky vytvořit šestibrankový náskok, na který Bánovce v sestavě s nejlepší střelkyní interligy. Tóthovou už nezareagovaly „Holky musím pochválit, bojovaly, dřely a přesně dodržely stanovené taktické pokyny. V obranné fázi vyvinuly na soupeřovy spojky tlak, čímž je donutily ke spoustě technických chyb,“ liboval si spokojený Peter Sabadka, veselský kouč. Sedmičky 2/2:2/2, vyloučení 1:1, 250 diváků.
VESELÍ: Černá, Zvoničová - Kratochvílová, Drotárová 2, Jandásková, Viniatinská 1, Tomečková 1, Chmelařová 6, Fleková 7/2, Súkenníková 4, Kočí 4, Korniichuk, Vinklárková, Romanová.
Veselí - Michalovce 25:32 (13:13)
V prvním poločase vyrovnanou bitvu a ve druhém jasnou převahu slovenského týmu viděli diváci v sobotním duelu Veselí proti druhým Michalovcům. Veselanky se zpočátku zastřelovaly a když už našly ztracenou mušku, hodně jejich pokusů zlikvidovala brankářka Kudročová. Domácí ovšem zdobila výborná obrana s opět výbornou Černou, a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu. Již od úvodu druhé půle však bylo cítit, že východoslovenský klub si přijel pro oba body a trestal Veselí zejména z rychlých útoků. Romanová a spol. těžko hledaly účinnou protizbraň na zformovanou obranu, a když navíc Kudročová likvidovala i náskoky agilních křídel Súkenníkové s Chmelařovou, bylo jasné, že tři body poputují na Slovensko.
„Bohužel, lepší fyzická kondice, která nás zdobila proti Bánovcům, tentokrát byla na straně soupeřek. Spokojený jsem jen s Lenkou Černou, která hraje ve  špičkové formě,“ uvedl Sabadka. Sedmička 4/3:5/3, vyloučení 3:2, 350 diváků.
VESELÍ: Černá, Zvoničová - Kratochvílová, Drotárová 4, Jandásková, Viniatinská 1, Tomečková 3/1, Chmelařová 4, Fleková 6/2, Súkenníková 6, Kočí 1, Korniichuk, Romanová.

autor: HYNEK ZDENĚK