Oslabené Veselí válí

Veselí nad Moravou Sport 13 / 09 / 2009

Ve druhé půli roztrhly panenky pytel s brankami, řádila Chmelařová

V prvním kole interligy bez obranného pilíře Gabriely Zvoničové, ve druhém přibyl na marodku ještě mozek týmu Jarmila Kočí. I přes dvojnásobné oslabení však házenkářky Veselí nad Moravou nepadly, u Vajgaru získaly další vítězství.

Jindřichův Hradec - Veselí 16:29 (8:9)

„Družstvo jsme změnili minimálně, a pokud nepřijdou zranění, budeme podávat stejně kvalitní výkony jako v uplynulé sezoně,“ znělo z veselského tábora před začátkem ročníku. Situace se však otočila o sto osmdesát stupňů a nečekané se stalo skutečností. Hned v úvodu musely české mistryně kalkulovat se sestavou při ztrátě tandemu tahounek, avšak flintu do žita nehodily. Naopak se s absencí srovnaly na výbornou.

Po vyrovnaném začátku se chopily otěží hráčky ze Slovácka, ale jejich nástup domácí tým do obrátky zbrzdil. „První poločas jsme se zbytečně trápili a zahazovali šance. Vedli jsme o čtyři branky, které se v oslabení rozplynuly, a soupeř se dostal na kontakt,“ přibližuje úvodní třicetiminutovku Vlastimil Procházka, organizační pracovník týmu. Po obrátce vyletěl z veselské kabiny blesk jménem Chmelařová, která Jihočeškám předvedla, že její rychlosti může v soutěži konkurovat málokdo. Mnoha brejky se panenky dostaly do výrazného vedení, které si pohlídaly až do konce utkání, přestože zaznamenaly ještě jednu ztrátu. „Deset minut před koncem obdržela červenou kartu Gáborová, která pěkně proskakovala do šancí. Soupeřky ale nevyšly se silami, a tak byla druhá půle už jasnou záležitostí,“ uvedl Procházka.

Ve třetím kole čeká na Veselanky tvrdý oříšek v podobě mistra interligy z Michalovců. Zkušená Kočí by však neměla scházet. „Jarka utržila pár stehů na koleni, ale snad bude do soboty v pořádku. Ještě alespoň dva týdny bude scházet Gábina, která se podrobila artroskopii,“ zakončuje Procházka.

Veselí: Černá, D. Zvoničová, Sabaková - Velanová 2, Kratochvílová, Lukášová, Jandásková, Gáborová 5, Štěrbová 4/1, Viniatynská 1, Chmelařová 7, Fleková 6, Súkenníková 4. Rozhodčí: Halada, Zych. Sedmičky: 6/4:3/1.  Vyloučení: 6:6. ČK: 51: Gáborová (za 3. vyloučení). Diváci: 250.

autor: LENKA HORÁKOVÁ