Oslabený Brod nezaváhal

Uherský Brod Sport 23 / 02 / 2010

Těžký víkend ve výrazném oslabení zvládli basketbalisté Uherského Brodu, kteří si nadále drží pozici lídra. V sobotu si vyšlápli na mladíčky ze Zlína, v nedělním dramatu udolali o jediný bod Olomouc.
Uh. Brod - Proton Zlín U 20 77:57 (37:28)
Na marodku Broďanů usedlo hned kvarteto hráčů. Krom opory Dostála si nezahrál ani Kryštof s Kašou a Kratěnou. Slepená sestava domácích však problémy neměla, byť na druhé straně seděla nabitá lavička. „Vždycky máme trochu obavu z toho, že přijede bohatá sestava mladých kluků, kteří umí hrát nátlakový basketbal,“ přiznal Miroslav Mikel, asistent trenéra. Široký kádr a výšková převaha Zlíňáků Brodským vítr z plachet nevzaly a už v poločase si svěřenci Jiřího Pršaly vytvořili náskok. Ve třetí desetiminutovce pověsili domácí čtrnáctibodovou šňůru a bylo vymalováno. Pak se na hřišti objevila střídající dvojice Šácha a Gál, prvně jmenovaný se odvděčil třemi body. „Pochvalu si zaslouží Dorazil, který se po delší době viditelně prosadil,“ říká Mikel. Body: Dorazil 20, Dvořák 12, Mikel 11, Formánek 9, Mrlík 16, Povolný 6, Šácha 3, Gál.
Uh. Brod - Univ. Olomouc 76:75 (36:28)
Domácí šli v úvodu do vedení, ale soupeř se držel zuby nehty a dvakrát se dostal na bod. S tím nesouhlasil Mrlík, který před poločasem uklidnil družstvo osmi body za sebou. Třetí desetiminutovka byla jako ze zlého snu. Broďanům se vytratila jistota z rukou jako otočením kouzelného prstenu a během pěti minut se Olomoučtí dostali na koně s devíti body navrch. „Vzali jsme si oddechový čas, abychom zastavili tlak, což se nám podařilo,“ informuje Mikel. Poslední dějství přineslo zvrat. Po opatrném začátku se Broďané opřeli do protivníků a výsledkem bylo otočení skóre na 71:63. „Jenomže jsme neuhlídali tříbodového střelce a oni srovnali,“ kroutí hlavou. Přetahovanou v závěru rozsekl Formánek, který za nerozhodného stavu získal míč, driblinkem přeběhl na útočnou polovinu a zamířil na koš. Ačkoliv dosáhl trojky, rozhodčí ji neuznal pro faul. Následovala šestka, při které pilíř týmu udržel nervy na uzdě a rozhodl zápas. „Formánek měl z minulého týdne sádru na palci odhodové ruky, kterou mu sundávali až před víkendem. Nehrál naplno, ale v poslední desetiminutovce vzal všechno do svých rukou a dosáhl patnácti bodů,“ chválil Mikel. Body: Dorazil 7, Dvořák 12, Formánek 18, Mrlík 20, Povolný 8, Mikel 7, Gál 4, Šácha.

autor: LENKA HORÁKOVÁ