Oslavují šest mistrů Moravy

Uherské Hradiště Sport 11 / 02 / 2016

Klobouk dolů! Atleti Slovácké Slavie Uh. Hradiště vybojovali na sobotním halovém mistrovství Moravy a Slezska ve Vítkovicích hned šest titulů a dohromady 15 cenných kovů (7-4-4). Nejúspěšnější v historii byl šampionát pro sprintery „Vlčí smečky“.
„Osm medailí, to je super výsledek. Samostatnou kapitolou jsou samotné výkony, ať už Stromšíka na šedesátce, Vávrové na dvoustovce, dorostenecký double Váchy nebo skvělý comeback Kolářové, které se potýkala se zdravotními problémy,“ nešetřil chválou Jaroslav Vlček, kouč hradišťských sprinterů. Zdeněk Stromšík potvrdil roli vysokého favorita a vyhrál finále šedesátky časem 6,77 s., což je nový rekord ostravské haly.
Zdeněk Stromšík potvrdil roli vysokého favorita a vyhrál finále šedesátky časem 6,77 s., což je nový rekord ostravské haly, který byl doposud v držení slovenské jedničky Jana Volky (6,81 s.). Časem zaostal 12 setin za limitem pro mistrovství světa v Portlandu. Druhá nejzářivější  hvězda Vlčí smečky Kateřina Vávrová zaběhla 60 m za 7,71 s., když našla přemožitelku jen v české dorostenecké rekordmance na této trati Veronice Paličkové z Hodonína. Mistrovský kousek však předvedla na trati 200 m. „Kačka nastoupila v páté dráze, v šestce byla Paličková. Maximálně soustředěná vyrazila jako blesk, ve druhé zatáčce největší rivalku podběhla a po téměř bezchybném běhu se vřítila do cíle v čase 24,65 sekundy, čímž se katapultovala do čela českých juniorských tabulek na druhé místo mezi ženami,“ smekl před výkonem sedmnáctileté sprinterky Vlček.
Zlatým double se blýskl Jan Vácha, který vyhrál finále běhu na 60 (7,17 s.) i 200 metrů (22,62 s.) a navíc si vylepšil osobní, respektive absolutní rekord. Nejcennější kov se vyjímal i na hrudi Štěpánky Kolářové, která přitom v lednu tři týdny netrénovala kvůli vymknutému kotníku. „Štěpánka je ale bojovnice. Na šedesátce si doběhla pro třetí místo, když zaběhla letošní maximum 8,14 sekundy a dvoustovku vyhrála časem 26,29 sekundy, což je její nový osobní halový rekord,“ uvedl Vlček.
Zlato do sbírky hradišťských atletů přidala také trojskokanka Tereza Brázdilová, která vyhrála výkonem 11,89 metru, a junior Erik Jelínek na 60 m překážek. I když doběhl v čase 8,21 s. až druhý, vítězný Polák Dawid Žebrowski (7,77 s.) běžel mimo soutěž. Jen kousíček chyběl k moravskému titulu juniorce Kateřině Resslerové. V dálkařském sektoru se sice posledním pokusem dostala na první místo, když skočila osobní rekord 5,50 metru, jenže do té doby vedoucí Zlatníková z Olomouce odpověděla pokusem 5,51 metru a vzala si zlato „zpět“. Medaili se stejného kovu získala Resslerová i v běhu na 60 m překážek (9,44 s.). Stříbro má i dorostenka Blanka Tomášková v hodu koulí za výkon 12,46 m. Zbylí medailisté - muži: 3. David César (400 m, 50,77 s.), ženy: 3. Vendula Kolářová (koule, 11,42 m), dorost: 3. Nikolay Romanchenkov (60 m př., 8,49 s.). 3. Vendula Kolářová (60 m, 8,14 s.).