Oslavy okořenil tucet gólů

Slovácko Sport 22 / 06 / 2010

Ani vysoká výhra nezachránila Uh. Ostroh od pádu do okresního přeboru

Osvětimany – Sušice 12:0 (9:0)
 Domácí už měli jistý postup v kapse a poslední zápas si doslova užili. Už v 6. minutě vedli 3:0 a svého soupeře ze Sušic v první půli doslova rozstříleli. Branky: Drobil 5, Dobeš 3, Trávníček, Brhel, Macek, Korvas
Uh. Ostroh – Zlámanec 6:2 (3:0)
 Domácí si situaci zkomplikoval prohranou dohrávkou se Sušicemi. Nic platné jim tedy nebylo vítězství nad odevzdaným soupeřem, museli čekat na zaváhání Jalubí, které se nekonalo. Branky: Kolář, Jurásek, Boček, Durna, Vlk, Procházka - Stašek, Němec.
Jalubí – Hluk B 2:0 (2:0)
 Domácí si v první půli vytvořili územní převahu, ze které se dvakrát brankově prosadili zásluhou Gajdoruse a Zapletala. Po přestávce se hosté zlepšili, ale domácí obrana žádné drama nepřipustila.
Koryčany – Šumice 1:0 (0:0)
V první půli se hosté zaměřili na defenzivu, domácí svou převahu nezužitkovali. Po změně stran se hosté začali více osmělovat, ale šanci si nevytvořili. Jedinou branku dal v 71. min. Lysko z penalty.
Bojkovice – Zlechov 1:2 (0:1)
 Úvod utkání patřil aktivnějším domácím, pak převzali otěže utkání hosté a ve 45. min. vybojoval míč na půlce Kremr a své sólo proměnil ve vedoucí gól. V 56. min. domácí zahodili dvě tutovky Zoubkem a Flerešem a ke smůle domácích si dal v 64. min. Valtr vlastní gól. O tři minuty později sice Floreš pěknou střelou snížil a vrátil domácí do hry, ale hosté vedení udrželi.
Slavkov – Strání 3:1 (2:1)
V derby domácí potrestali hrubku obrany a šli v 19. min.  do vedení zásluhou Štěrby, soupeř ale stačil vyrovnat Žajglou. Do šaten se lépe odcházelo domácím, Zajíc pěknou střelou z 25 metrů zajistil Slavkovským vedení. Po přestávce převzali taktovku hosté, byli pohyblivější, ale proti dobře pozičně hrající obraně se neprosadili. Šanci na vyrovnání měli v 85. min., ale neproměnili pokutový kop. Výhru domácích pečetil v nastaveném čase po rychlém brejku Kadaši.
Kudlovice – J. Otrokovice 3:2 (1:2)
Vítězství oslabeného celku domácích je velmi cenné, neboť hosté se představili jako fotbalovější celek a po většinu utkání měli více ze hry. Na vedoucí branku hostí, na které měla velkou zásluhu domácí obrana, odpověděli Kudlovičtí vyrovnávací brankou Najbrta ve 40. min., ale do konce půle stačil hostující Martinec znovu poslat Jiskru do vedení. Po změně stran už nebyla převaha hostí tak výrazná, přesto se hráči dostávali do dobrých střeleckých pozic, ale s jejich proměňováním byli tentokrát na štíru. Domácím se podařilo otočit výsledek brankami Blahy a Gabriela ze 62. a 65. min.
Dohrávka: Uh. Ostroh – Sušice 0:2, Švejčara 2