Osmička? Už jen pustá teorie…

Uherské Hradiště Sport 07 / 02 / 2012

Hokejisté Uh. Hradiště týden pravdy nezvládli

Sezona druholigových hokejistů HC Uherské Hradiště se pozvolna chýlí ke konci. Svěřenci trenéra Petra Sakrajdy totiž v týdnu nezvládli ani jeden z klíčových zápasů na ledě Poruby a Frýdku-Místku, čímž se jejich možnost zahrát si play-off odsunula do oblasti teorie. Zároveň jsou už ale takřka zachráněni…
Poruba - Uh. Hradiště 4:3
Matematika byla jasná, jestli Hradišťští zvítězí, dostanou se na dostřel Frýdku-Místku a pak si to s ním rozdají v přímém souboji o osmičku. Jenže Šťastný a spol. jen potvrdili, že porubské prokletí trvá...
Hosté přitom začali aktivněji a při vyloučení Pavlačky visel gól ve vzduchu, jenže brankář Gleich si poradil s Matulovým nahozením i střelou Lažka. Domácí se postupem času z tlaku vymanili a začali vystrkovat růžky, i jejich pokusy však zlikvidoval jistý brankář Kůdela. I ve druhé třetině se hrál poměrně vyrovnaný duel, ve kterém ještě osm minut dominovali brankáři nad útočníky. Ve 29. minutě už ale vymazal dvě nuly na ukazateli skóre hostující Merta, který zahrál Gleichovi na „housle“. Jenže inkasovaný gól domácí nakopl a ještě do druhé sirény převážili misky vah na svou stranu. Kůdelovo čisté konto „zašpinil“ agilní Vaněk, který nejprve těžil z křižné přihrávky od Wolfa a 40 sekund před koncem po závaru před hradišťskou klecí zavěsil do prázdné. Třetí dvacetiminutovka začala hodně kuriózně, domácí lavička totiž dostala dvouminutový trest za pozdní příchod na led a za 61 sekund bylo vyrovnáno. Nabídnutou přesilovku využil přesnou ranou Jedlička. Jenže ve 48. minutě vyrobil obrovský kiks Kůdela, který se pokoušel rozehrát, ale puk namazal přímo na hokejku Zdráhalovi a bylo zle. Zaskočení hosté vzápětí málem inkasovali znovu, Ďuricův bekhend ale mezi tyče nezamířil. A tak přišlo vyrovnání, které bylo rovněž málovídané... Matula přišel ke gólu jako slepý k houslím, jeho střelu mimo bránu, pro kterou si vyjel Gleich, totiž tečoval do odkryté brány jeden z obránců. Severomoravané ale prodloužení odmítli, čtyři minuty před koncem rozhodl o osudu zápasu po vyšachování obrany soupeře Chaloupka. Branky a asistence: 29. Merta (Sedlář), 42. Jedlička, 54. Matula. Vyloučení 2:2, využití 0:1. Třetiny 0:0, 2:1, 2:2.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Šťastný, Jedlička, Matula, Krystýnek, Sladký, Sadil, Horehleď, Hrabec, Kříž, Červenka, Sekerka, Rapant, Ondra, Merta, Sedlář, Lažek.

Frýdek-Místek - Uh. Hradiště 3:0
I když si jako první připsal ostrý zákrok Kůdela, úvodní pasáže zápasu byla zcela v režii Uherského Hradiště, které ještě živilo jiskérku naděje na play-off. A navrch mělo i při vlastním oslabení, ve kterém zahrozil Kříž. Láníčka však z míry nevyvedl. Severomoravané se dostali do hry až těsně před první sirénou, kdy Kůdelu zaměstnal Diviš a po něm Hrubý, ale skóre se neměnilo. Ve druhé třetině domácí zařadili vyšší rychlostní stupeň a přikládali pod kotel jedno polínko za druhým, ale jejich snaha se odrážela od zdi jménem Hynek Kůdela. Když už byl překonaný, Jindřich minul odkrytou klec! O osudu zápasu se nakonec rozhodlo na začátku poslední části, kdy šli během 43 sekund na trestnou lavici Sedlář s Křížem a domácí dvojnásobné početní výhody využili k otevření skóre. Bezmocného Kůdelu překonal Krutil. Po brance borci ze Slovácka přidali, snažili se o vyrovnání, ale dolů je srážela zbytečná vyloučení Sekerky a Krystýnka, který si dokonce vykoledoval „panenku“ za nesportovní chování. I když hosté oslabení přežili, na začátku 58. minuty inkasovali podruhé. Kůdelou vyraženou střelu Sluštíka poslal do odkryté brány Kabeláč. Hosté ještě zkusili power play, které ještě umocnilo vyloučení domácícho Gajdy, ale dvě sekundy před koncem inkasovali do prázdné branky potřetí. Vyloučení 5:8, využití 1:0. Třetiny 0:0, 0:0, 3:0.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Šťastný, Jedlička, Matula, Krystýnek, Sladký, Sadil, Lažek, Horehleď, Hrabec, Kříž, Červenka, Sekerka, Ondra, Rapant, Křemeček, Merta, Sedlář.

Očima trenéra
Škoda, šestačtyřicet minut jsme bojovali o bodový zisk a pak se necháme vyloučit za hloupý faul ve středním pásmu, na který ještě naváže vymyšleným vyloučením sudí Jeřábek… A dvojnásobné oslabení jsme nepřežili. Na druhou stranu… když nedáme gól, nemůže počítat s vítězstvím.