Osmifinále jistil půltucet

Uherské Hradiště Sport 14 / 10 / 2020

Jako nůž máslem prošli do osmifinále MOL Cupu prvoligoví fotbalisté 1.FC Slovácko, kteří na domácím stadionu Miroslava Valenty spláchli druholigový Prostějov 6:0. Hattrickem se blýskl Jan Kliment.

SLOVÁCKO - Prostějov 6:0

Slovácko od začátku tvrdilo muziku a už v první čtvrthodině mělo tři vyložené šance, jenže Kliment a dvakrát Sadílek mířili mimo tři tyče. Kliment se však dočkal v 18. minutě, kdy proměnil pokutový kop za ruku soupeře. Po půlhodině si dal úspěšně repete, na penaltový puntík sudí ukázal po sražení Hofmana. Když pak domácí přidali do kabin další dvě branky, nebylo co řešit.

Po změně stran ještě Kliment parádní ranou do šibenice zkompletoval hattrick a definitivní tečku za pohárovým duelem udělal Havlík pohotovou střelou k tyči. Branky: Kliment 3, Kadlec, Reinberk, Havlík. Poločas 4:0.

SLOVÁCKO: Bajza - Reinberk (74. Pernica), Kadlec, Hofmann, Daníček - Sadílek, Mareček (65. Rezek), Havlík, Navrátil (46. Kohút) - Hellebrand (65. Kubala), Kliment (70. Cicilia).