Ostroh i Brod bez bodů

Slovácko Sport 11 / 01 / 2011

Oba regionální týmy čeká ve čtvrtek derby

Hokejisté Uherského Brodu odehráli v Kroměříži dvě velmi dobré třetiny a sahali po třech bodech, poslední dějství ovšem nezvládli a vrátili se s prázdnou. Utkání v Ostrohu předcházela fáma o odstoupení protivníka ze soutěže. Zápas se normálně hrál a Ostrožané utrpěli ve vyrovnaném zápase těsnou porážku.
Uh. Ostroh - Šternberk 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
V Ostrohu se hrál vyrovnaný zápas s množstvím vyloučených na obou stranách. Skóre otevřel ve 2. minutě ve vlastním oslabení Tóth, který si nahodil puk o mantinel, dojel jej a z téměř nulového úhlu překonal hostujícího golmana. Hosté vyrovnali v přesilovce v 7. minutě. Ostroh pak využil 15 sekund před sirénou přesilovku a bylo to 2:1. Důležitý okamžik v utkání se odehrál ve 28. minutě. Jeden z hostujících hráčů dostal za úmyslné seknutí 5 min. + do konce zápasu, ovšem jeho spoluhráči v oslabení dokázali srovnat. Na počátku třetí třetiny Ostrožané přečkali oslabení 3:5 a ve 49. minutě zakládali útok. Domácí hráč však zajel mezi dva hosty, ti mu sebrali puk a z protiútoku dali na 2:3. Ostroh se pak snažil vyrovnat v power-play, ale to se mu již nepodařilo.
Branky: 2. Tóth, 20. Zalubil (Nevídal).
Uh. Ostroh: Valúch - Frolek, Horsák, Klauda, Nevídal, Kučera, Šudřich - Němčický, Barák, Penák - Uherek, Zalubil, Tóth - Kolář, Kartusek, Jurča.
Kroměříž - Uh. Brod 4:3 (1:2, 0:1, 3:0)
Broďané se v Kroměříži předvedli s aktivním herním pojetím a hned v úvodní třetině si vypracovali několik brankových příležitostí. Skóre otevřel ve 14. minutě v přesilové hře Krucký, který přesně usměrnil křižnou přihrávku Doležálka před branku. Již o minutu později vyšachovali Pavel Obadal se Suhradou domácí obranu a prvně jmenovaný dal do prázdné branky. Domácí poté dokázali jen snížit na 1:2. Hned v úvodu druhé třetiny využil závaru před brankou Kubiš a hosté měli náskok 1:3. Ten jim vydržel až do závěrečné desetiminutovky zápasu. V posledních deseti minutách Brod čelil několika přesilovkám domácích, kteří začali otáčet skóre. Kroměříž vyrovnala v 54. minutě a rozhodující branku dala o tři minuty později. Výhru si pak zkušeně pohlídala.
Branky: 14. Krucký (Doležálek), 15. P. Obadal (Suhrada), 22. Kubiš (P. Obadal, Kojecký).
Uh. Brod: Málek - Surý, Rajnoha, Kojecký, Doležálek, Woska, Malíček - Suhrada, Vančura, Kubiš - P. Obadal, L. Obadal, Krucký - Bršlica, Kolář, Dovrtěl.

autor: HYNEK ZDENĚK