Ostroh nečekaně ztratil, derby pro Brod

Slovácko Sport 29 / 10 / 2015

Hokejisté Uherského Ostrohu, obhájci prvenství, nečekaně ztratili bod na ledě posledního Blanska, Vítězství zachraňovali až v samostatných nájezdech. Derby v Uh. Hradišti přineslo 7 gólů a šťastný triumf Uh. Brodu.
Uh. Hradiště - Uh. Brod 3:4
Sedm gólů, spoustu dalších šancí a výborné výkony brankářů, takové bylo derby odvěkých rivalů na uherskohradišťském ledě. Vítězství nakonec s notnou dávkou štěstí uzmuli borci od Olšavy, domácí však předvedeným výkonem překvapili a hlavně za 2. třetinu si zasloužili minimálně bod.
Úvod patřil Broďanům, jejichž útočné výpady však ztroskotávaly na výborném brankáři Jakubčíkovi. A tak ve 13. minutě udeřilo na druhé straně, mezi kruhy si od mantinelu vybruslil Tomešek a golfákem propálil vše, co mu stálo v cestě. Hosté po inkasované brance ještě přidali, ale Jakubčík čaroval. Jeho kouzlo zlomil až 67 sekund před koncem první třetiny Gergela, který za jeho záda poslal od mantinelu odražený puk. Hned zkraje druhé části měl gól na hokejce neúnavný Karpíšek, ale své sólo zakončil střelou do Málkova ramene. Když už byl pak překonaný, Haničinec trefil jednoho z obránců. Domácí se nakonec dočkali, když rychlík Karpíšek ukázal záda dotírajícímu obránci, naservíroval puk Hrubošovi, který se štěstím zametl puk podél Málkova betonu do sítě. Srazit na kolena mohl soupeře Karpíšek, ale Málek byl už proti. Ve 31. minutě přišel trest. Obrana zapomněla na Ondru, který zahrál Jakubčíkovi na „housle“. Ani gól ale domácí nevykolejil, pokračovali ve výborném výkonu a ve 39. minutě byli po zásluze odměněni, když střelu Studeného gólman Málek jen vyrazil a pro Horehledě nebyl problém zamířit do prázdné klece.
Broďané se v kabině probrali a hned v nástupu do poslední části srovnali krok po na chlup stejné akci, která předcházela druhému gólu domácích. V asistenta se proměnil Gergela, do prázdné pálil Okénka. O osudu zápasu nakonec rozhodla 48. minuta, ve které se podruhé v zápase trefil Ondra. „Gól však padl po neodpískaném faulu na našeho hráče za brankou. Ondra si pak vzal puk a zasunul mezi Jakubčíkovy betony, který to vůbec nečekal,“ podotkl Rudolf Holásek, vedoucí hradišťského týmu. Domácí se ještě snažili vyrovnat, ale už se jim to nepodařilo ani při power-play.  Branky: Tomešek, Hruboš, Horehleď - Ondra 2, Gergela, Okénka. Třetiny 1:1, 2:1, 0:2.
UH. HRADIŠTĚ: Jakubčík - Studený, Burša, Rozhon, Lažek, Fridrich, Foltýn, Fuksa - Horehleď, Karpíšek, Hruboš - Nohál, Šrenk, Haničinec - Kotačka, Kubal, Tomešek.
UH. BROD: Málek - Surý, Kojecký, Kubiš, Gureň, Pšeja, Peterka - Doležálek, Holík, Nesrsta, Okénka, Gergela, Šiller, Hladiš, Ondra, Chovanec, D. Pavlůsek, T. Pavlůsek, Bumbál.
Blansko - Uh. Ostroh 2:3 SN
Zápas u posledního týmu tabulky si svěřenci trenéra Ivana Klaudy určitě představovali jinak. I přesto, že odjeli do Blanska bez několika opor, když chyběl gólman Valúch a zkušení borci Antonovič, Stránský a Hanák, byli favoritem. Do brány se tak postavil Michal Šivel, pro kterého to byla premiéra v Krajské lize od začátku utkání. A nutno dodat, že si vedl dobře, když mančaft několikrát podržel. Domácí se dokázali vyhecovat a pokračovali v dobrých výkonech z posledních zápasů a už v páté minutě se ujali vedení. To hosté dojeli na neproměňování šancí. Až v samém závěru třetiny využil přesilovku Vilém Galuška. Ve 37. minutě využili domácí výhody trestného střílení a opět se ujali vedení. To však netrvalo dlouho, už o minutu později srovnal v přesilovce Neuwirth. A jelikož už žádná branka nepadla, šlo se na nájezdy. Hned ten první domácí proměnili, zato hosté dvakrát nedali. Třetí nájezd ale s přehledem Radek Kučera proměnil. Poté si ale domácí hráči vylámali zuby na Šivelovi a rozhodnutí padlo v šesté sérii, kdy zápas ukončil Neuwirth. Branky: V. Galuška, Neuwirth. Třetiny 1:1, 1:1, 0:0.
UH. OSTROH: Šivel - Nevídal, Zahradný, Heča, Šlapák, Kučera, Bachan, Červínek - L. Galuška, V. Galuška, Neuwirth - Rauš, Ťok, Beneš - Kučera, Mika, Melichárek.

autor: ceh, hol, sal