Ostroh znemožnil Hradiště sedmi góly!

Slovácko Sport 10 / 02 / 2010

Semifinálové dvojice odtajnilo až poslední kolo, Uh. Brod změří síly s Kroměříží, Uh. Hradiště s Ostrohem

Základní část krajské ligy dopsala poslední kapitolu. Už ve středu startují semifinálové série play-off, o jejichž složení rozhodly víkendové zápasy. Jelikož Ostrožané sestřelili rivala z Uh. Hradiště, ve středu se proti sobě postaví znovu a Uh. Brod vyzve Kroměříž.

Velká Bíteš - Uh. Brod 2:2 (1:0, 0:1, 1:1)
Hokejisté Uh. Brodu si odmítli zajistit nejvýhodnější pozici před play-off. Na ledě Velké Bíteše totiž nastoupili bez čtyř opor - Gergela, Kubiš, Suhrada, Hlatký, což bylo znát. Do tabulky si tak připsali pouze bodík a jméno semifinálového soupeře se dověděli až po včerejším derby v Uh. Ostrohu.
Broďané při ochablé útočné síle vsadili na zajištěnou obranu, vyčkávání na chyby a rychlé výpady. A v první třetině taktika přinášela ovoce, když akci jak z hokejové učebnice předvedla druhá útočná formace. Puk putoval po ose Marek, Vančura na hůl u tyčky osamoceného L. Obadala, který brankáři nedal žádnou šanci. Když se pak na druhé straně zaskvěl Ondrašík, skóre se dlouho neměnilo. Kapituloval až v polovině zápasu. Jenže hosté v druhé přestávce zmobilizovali síly a při vlastním oslabení ujela dvojice P. Obadal, Kubiš, který si blafákem vychutnal velkobítešského brankáře. Radost borců od Olšavy však neměla dlouhého trvání, ve 49. minutě domácí využili přesilovku šťastnou tečí střely od modré čáry. A dvě dvojky na ukazately skóre už zůstaly až do závěrečné sirény. Oslabení Broďané už neměli síly na vítěznou trefu. O spoustu totiž přišli zbytečným častým vylučováním. Branky: L. Obadal, Šiller.
UH. BROD: Ondrašík - Přikryl, Surý, Březík, Woska, Masař, Bahula, Ďurica - Šiller, Hasoň, P. Obadal - L. Obadal, Marek, Vančura - Peterka, Hladiš, Pavlůsek.

Uh. Ostroh – Uh. Hradiště 7:2 (2:1, 3:1, 2:0)
Hosté vedli už od 3. minuty, kdy se trefil po přihrávce Nováka Pšeja. V 11. minutě hostující Stašek trefil břevno domácí brány a z protiútoku domácí vyrovnali Němčickým. O pět minut později mohl vedení pro hosty opět strhnout Novák, ale jeho samostatný nájezd gólman zázračně betonem vyrazil. Trest přišel v 18. minutě, kdy domácí Bauer zvýšil na 2:1.
Nástup do druhé třetiny zastihl hosty nepřipravené, ve 22. minutě na 3:1 zvyšoval Kučera, za dalších pětatřicet sekund při přesilovce 5:4 zvyšoval Tóth na 4:1. V čase 22.21 vystřídal v brance Uh. Hradiště Vala Oharka a hosté si vzali i oddechový čas. Ve 32. minutě mohl snížit Schuster, ale nastřelil pouze tyčku Valúchovy brány. O minutu později domácí opět trestali, na 5:1 zvyšoval Frolek. Druhý úspěch hostů zaznamenal ve 36. minutě obránce Sladký. V čase 36.01 hostující gólman Vala zlikvidoval trestné střílení Rapantovi. Dalšího gólového úspěchu mohli hosté dosáhnout ve 42. minutě, kdy se z trestné lavice vracel Fornůsek, ale i jeho gólman Valúch vychytal. Když ve 45. minutě zvyšoval Bauer na 6:2 a v 57. minutě využil přesilovku Rapant, skončilo utkání divokým výsledkem 7:2.
Branky: Bauer 2, Němčický, Kučera, Tóth, Frolek, Rapant - Pšeja, Sladký
Sestavy: Uh. Ostroh: Valúch - Frolek, Vaněk, Nevídal, Fekiač, Klauda, Jurásek - Kučera, Bauer, Ťok - Uherek, Rapant, Tóth - Veselský, Vitoslavský, Peprníček - Volčko.
Uh. Hradiště: Oharek (23. Vala) – Pochylý, Pšeja, Sladký, Krystýnek, Stašek, Fornůsek - Gajdošík, Novák, Kotačka - Schuster, Boháč, Vaněček - Andrýsek, Barák, Šupka - Malinkovič.

autor: ceh, hol, sal