Ostroh zvládl šlágr, oslavuje postup

Slovácko Sport 04 / 06 / 2015

OS A 22. kolo

Nedakonice B - Tupesy 5:1 (4:0)
Branky: 10. Slezák V., 28. Marek B., 38. Beránek V., 39. Lukůvka M., 52. Stanko J. - 77. Šmatelka J.
ŽK: 12. Stanko J. (Nedakonice B). Diváci: 80.
Rozhodčí: Štěpán Martykán - Jaroslav Andrýsek (laik), Michal Rychlík (laik).
Nedakonice B: Ondřej M. - Ventrča J, Stanko J., Slezák V., Marek B., Lukůvka M., Lukašík D., Čagánek R. (60. Králík Ondřej), Bouřa P., Beránek V. (74. Andrýsek M.), Balíček R. (60. Juřena O.).
Trenér: Jan Ondra.
Tupesy: Madzia D. - Žaluda R., Šmatelka J., Polášek P. (46. Vávra P.), Molek S., Mikula F., Komínek J., Grebeň R. (46. Polášek J.), Bureš R., Burda T., Bílka J.
Trenér: neuveden.
Domácí začali v prvním poločase lépe, byli po všech stránkách lepším mužstvem. Dařilo se jim střelecky a již v 10. minutě Slezák vstřelil první branku. Ve 28. minutě Marekvystřelil z 20 m k tyči a domácí vedli 2:0. Beránek ve 38. minutě zvýšil na 3:0. O minutu později Lukůvka upravil skóre prvního poločasu na 4:0. Ve druhém poločase domácí polevili, hosté srovnali hru, ale byli to domácí, kteří v 52. minutě opět skórovali. Lukůvka uvolnil Stanka a ten zvýšil na 5:0. V 77. minutě čestný úspěch hostí vsítil Šmatelka a upravil na konečných 5:1.
Nejlepší hráči: Michal Lukůvka - Roman Bureš

Huštěnovice - Vážany 1:1 (1:1)
Branky: 21. Zlámalík R. - 28. vlastní ŽK: 38. Petrželka J., 64. Zlámalík R. - 62. Panasko K., 69. Kotek R., 73. Pavlíček M. Diváci: 50.
Rozhodčí: Volodymyr Korolovych - Jiří Silný (laik), Michal Hlaváček (laik).
Huštěnovice: Kulhavý D. - Zlámalík R., Vaverka A., Tománek D., Střítecký M. (61. Vaverka T.), Straka P., Puškáč L., Petrželka J., Hruboš Z., Černý P., Adamík O.
Trenér: Pavel Černý.
Vážany: Šoustek O. - Vaculík A., Pavlíček M., Panasko K., Oharek P., Měšťánek R. (63. Ryška S.), Krys R., Kotek R., Janík Z., Gotwald J. (83. Jordán L.), Bilík M.
Trenér: David Sklenka.
Do úvodu utkání lépe nastoupili hráči domácích, kdy v 10. minutě střílel Puškáč, ale pohotový gólman vytěsnil konečky prstů míč na břevno. Ve 21. minutě se domácí Zlámalík protáhl podél lajny a střelou poslal domácí do vedení, 1:0. O sedm minut později hosté zahrávali přímý kop a Hruboš si tečoval nešťastně míč do vlastní brány, 1:1. Do kabin se šlo za stavu 1:1. V úvodu druhého poločasu byli aktivnější hosté. V 65. minutě zahrávali hosté rohový kop, před bránou se nejlépe zorientoval Janík, který zpracoval míč a Pavlíček střelou orazítkoval pouze tyč domácí svatyně. V 75. minutě se po rychlém brejku dostal domácí Puškáč před brankáře, ale nedokázal trefit prázdnou bránu.
Nejlepší hráči: Lubomír Puškáč - Krystián Panasko

Mařatice - Částkov 5:0 (3:0)
Branky: 9. Lukašík A., 39. Lžičář M., 45. Šenk P., 73. Kuchař R., 84 (p) Bída L.
Diváci: 150.
Rozhodčí: Pavel Řihák - Ondřej Vlk, Dalibor Jirásek (laik).
Mařatice: Kuriál R. - Zbořil S., Vyorálek D., Tyl V. (79. Surový M.), Šenk P., Mrva M. (75. Matoušek O.), Lžičář M., Lukašík A. (63. Kuchař R.), Kubíček P., Janků A., Bída L.
Trenér: Milan Surový.
Částkov: Maňásek V. - Zvonek J., Zapletal P., Roubal J., Pospíšil P., Martinec P., Krejčiřík M., Kameník J., Hubáček L. (67. Bača P.), Haveta Petr, Flekač J.
Trenér: Jiří Veselý.
Od úvodních minut se hrálo ve vysokém tempu, ale pouze mezi šestnáctkami. V 9. minutě domácí rozehráli rychlý protiútok a Lukašík otevřel skóre. Ve 30. minutě se pěknou střelou prezentoval hostující Zapletal, ale Kuriál byl na místě. Ve 39. minutě se před pokutovým územím uvolnil Lžičař a střelou pod břevno zvyšoval na 2:0. V poslední minutě prvního poločasu se před pokutovým uzemím zmocnil míče Šenk střelou k levé tyči zvýšil na 3:0. Ve druhém poločase už dominovali domácí a vytvořili si několik brankových příležitostí, ale bez gólového efektu. Naopak v 65. minutě mohl skórovat Zapletal, ale střelu Kuriál zlikvidoval. V 73. minutě domácí zahráli brejk a Kuchař hlavou zvyšoval na 4:0. V 84. minutě se kopala penalta a Bída s přehledem upravil na konečných 5:0.
Nejlepší hráči: Stanislav Zbořil - Petr Zapletal

Mistřice - Kněžpole 0:1 (0:1)
Branky: 33. Hančík D.
ŽK: 50. Huňka M. (Mistřice). Diváci: 120.
Rozhodčí: Roman Bednář - jiří Huňka (laik), Tomáš Flíbort (laik).
Mistřice: Engler M. - Špičák M., Šnajdar M. (61. Malina R.), Lapčík V., Krupa J., Huňka M., Engler I., Červinka M., Blaha J., Bilavčík M. (69. Sklenář P.), Bilavčík J.
Trenér: Jaromír Vašek.
Kněžpole: Hančík F. - Večeřa M., Remeš V. (74. Malina T.), Palčík R., Otáhal D., Hruboš P., Hruboš L. (46. Matoušek M.), Hančík D. (60. Kašný R.), Flíbor D., Brázdil O., Brázdil J.
Trenér: Filip Hančík.
V dnešním utkání měli v prvním poločase více ze hry domácí, ale hosté hrozili nebezpečnými protiútoky. Ten se jim vydařil ve 33. minutě, kdy zaútočili po pravé straně a centr v pokutovém území využil zcela osamocený Dominik Hančík, 0:1. Ve druhém poločase měli naopak více ze hry hosté, domácí se snažili nakopávanými dlouhými centry ohrozit bránu hostí, ale obrana hostí byla vzadu dobře dirigovaná Palčíkem. Utkání nakonec skončilo šťastným vítězstvím hostujícího celku.
Nejlepší hráči: Josef Blaha - Jakub Brázdil

Kostelany n. M. - Topolná 3:0 (3:0)
Branky: 21. Mojžíš Ju., 30. Vávra A., 44. Facalka R.
ŽK: 70. Vávra M. - 43. Stuchlík M. Diváci: 80.
Rozhodčí: Pavel Králíček - Jaroslav Ventrča (laik), Josef Vávra (laik).
Kostelany n. M.: Koryčánek V. - Vávra M., Vávra A., Šimík D., Plevák L., Mojžíš Ju., Marek D., Horký L., Facalka R., Facalka P. (50. Posolda Libor), Dvouletý J.
Trenér: Martin Vávra.
Topolná: Rosík T. (78. Kačmar D.) - Vašťák R., Válek A., Stuchlík M. (77. Bartošek J.), Rozsypálek P. (70. Stuchlík Miloslav), Ostrožík D., Mikulka M., Kašný D. (84. Zelinka M.), Hoferek J., Gabrhelík T., Foltýn J.
Trenér: Miloslav Stuchlík.
První půle byla ve znamení nátlakové hry domácích. Ve 21. minutě vstřelil první branku po vyšachování hostující obrany Julius Mojžíš 1:0. O devět minut později opět domácí hráči zazářili a na konci jejich akce byl Aleš Vávra 2:0. Po této brance měli další šance Marek a Dvouletý, v obou případech Tomáš Rosík byl na místě. Minutu před půlkou dal z malého vápna hlavou třetí branku Radim Facalka. Druhý poločas hosté vyrovnali hru a vytvořili si dvě šance Hoferkem a Foltýnem, které však zůstaly nevyužity. Dvě šance měl Julius Mojžíš, tutovku neproměnil i jeho spoluhráč Vávra. Domácí si tři body za první půlku zasloužili.
Nejlepší hráči: Julius Mojžíš - Jaroslav Hoferek

Polešovice - Uh. Ostroh 0:2 (0:1)
Branky: 42. Nováček T., 82. Jurčeka J. ŽK: 37. Březina P., 43. Kordula T. - 50. Lopata M., 80. Jurčeka J. ČK: 38. Čagánek R. (Uh. Ostroh A). Diváci: 150.
Rozhodčí: Tomáš Polášek - Michal Rychlík, Jaroslav Bednařík (laik).
Polešovice: Pavela M. - Tringela J., Svoboda O., Martykán M., Kubiš M. (86. Stašek J.), Koutný D., Korvas R., Kordula T., Hasoň J. (79. Struha R.), Březina P., Běhávka J.
Trenér: Radek Svoboda.
Uh. Ostroh: Hudeček J. - Šišpera F., Smějsa V., Pavlas Z. (82. Procházka Z.), Nováček T., Lopata M., Kovařík M., Jurčeka J. (84. Kusák R.), Durna M. (80. Kovařík F.), Čápek J., Čagánek R.
Trenér: Luděk Jurčeka.
Zápas prvního z druhým sliboval atraktivní podívanou, od první minuty byli hosté o kousek lepším týmem a domácí tahali za kratší konec. Hosté se prezentovali častou střelbou, jejich pokusy ovšem končili vedle branky Pavely. Zápas ovlivnila situace ze 37. minuty, kdy Čagánek oplácel a šel do sprch. I přes oslabení šli do vedení hosté a to tři minuty před půlkou, kdy střela Tomáše Nováčka z osmnácti metrů skončila za Pavelovými zády. Druhý poločas hráli domácí přesilovku, ale na hřišti to znát nebylo, hra byla vyrovnaná. Děj se odehrával převážně mezi šestnáctkami. V 82. minutě skóroval Jurčeka 0:2. V hodně nervozním utkání i přes oslabení byli hosté malinko lepším týmen. Hosté si tímto vítězstvím vybojovali postup do okresního přeboru.
Nejlepší hráči: Pavel Březina - Miroslav Durna