Ostrohu se daří, Spartak trápil Hanáky

Uherský Ostroh, Uherský Brod Sport 12 / 09 / 2023

Krajská liga už v sobotu zvedá oponu. Hokejisté Uherského Ostrohu a Uherského Brodu tak absolvovali poslední přípravné zápasy.

UH. OSTROH - UH. BROD 6:2

U podruhé se v souboji rivalů zrodil výsledek 6:2 a vítězství Uherského Ostrohu. „Celý zápas jsme měli pod kontrolou, točili jsme osm obránců, prostřídali oba gólmany. Výsledek dvojzápasu se Spartakem ale nijak nepřeceňujeme, mistrovské boje mají úplně jiný náboj,“ reagoval Roman Uhříček, kouč Ostrožanů. „Opět jsme doplatili na nedůraz v koncovce,“ vystihl největší problém týmu Miloslav Gureň, asistent kouče Zbyňka Kůdely. Branky: Mika 2, Červenka 2, Pa. Flora, J. Zalubil. Třetiny: 3:1, 1:1, 2:0.

UH. OSTROH - Rožnov p/R. 9:2

Mika a spol. oplatili soupeři porážku (?:?) ze začátku přípravného období. „Soupeř nám nedal nic zadarmo, snažil se vzdorovat, ale postupem času jsme převzali otěže,“ uvedl Uhříček, který ale zůstává před startem krajské ligy na zemi. „Z vlastní zkušenosti vím, že síla mužstva se pozná, až když se nedaří. Ale věřím, že vše zvládneme a navážeme na solidní výkony z přípravy.“ Branky: J. Zalubil 2, Mika 2, L. Zalubil, Fuga, Hlůšek, Stuchlík, Vaněk. Třetiny: 2:0, 5:2, 2:0.

Kroměříž - UH. BROD 8:7 po náj.

Třetí přípravný zápas Spartaku přinesl střelecké probuzení. Na Hané předvedli divokou přestřelku, kterou nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Broďané se po první nepovedené třetině probudili, zlepšili pohyb a po přetahované v závěrečné části vyrovnali gólem 22 sekund před koncem. Branky: Mikulec 4, Stiksa, Bařinka, Diviš. Třetiny: 4:1, 0:3, 3:3 - 1:0.