Ostrožané bez medaile

Uherský Ostroh Sport 01 / 03 / 2010

Hokejisté Uherského Ostrohu zaplakali nad výdělkem. Třebaže včera před domácími ochozy skalpovali Kroměříž vysoko 8:5, na konečné třetí místo nedosáhli. Od něj je možná dělily tři minuty a jediná branka.
Uherský Ostroh - Kroměříž 8:5 (4:2, 3:2, 1:1)
Se čtyřgólovým mankem z Kroměříže se Ostrožanům nenastupovalo lehce. Ještě hůře na tom byli po pěti minutách hry, kdy dvakrát inkasovali a byli zralí na ručník. Svěřenci Romana Němčického však flintu do žita nehodili. Zatnuli zuby a odstartovali obrat, který však v konečném zúčtování znamenal Pyrrhovo vítězství.
Na konci první třetiny se domácí radovali z vedení 4:2, ve druhém dějství šli do vedení už o tři trefy. „Stačilo nám vyhrát o čtyři branky a zařídili bychom si prodloužení,“ tajně doufal Němčický. Avšak naprázdno. I když bylo v poslední třetině skóre „zralé“ na prodloužení (8:4), od Ostrožanů se odklonila štěstěna. V závěru se nechali zbytečně vyloučit a tři minuty před koncem inkasovali pátou branku, která je odsoudila k celkovému čtvrtému místu. „Neproměnili jsme mnoho šancí a hráli nedisciplinovaně, na což jsme doplatili,“ přiznává Němčický. Branky: Frolek, Tóth, Ťok, M. Rapant, J. Rapant, Veselský, Jurča, Frolek
Uh. Ostroh: Valúch - J. Rapant, Frolek, Nevídal, Vaněk, Klauda, Jurásek, Fekiač - Němčický, M. Rapant, Tóth - Kučera, Veselský, Ťok - Tran, Volčko, Uherek - Jurča.