Ostrožané bojují o titul šampiona

Slovácko Sport 01 / 03 / 2011

Hokejisté Uh. Ostrohu do finále vykročili levou nohou, Broďané sahají po bronzu

Na výbornou zvládli rozhodující pátý zápas semifinálové série s Kroměříží hokejisté Uherského Ostrohu. Vstup do finále jim už ale nevyšel, v Brumově prohráli bez vstřelené branky. V boji o bronz dobře začal Uh. Brod, který vyhrál úvodní zápas na kroměřížském ledě.
Kroměříž - Uh. Ostroh 4:5 po nájezdech (2:1, 1:3, 1:0)
Ostrožané citelně oslabení o kapitána Tomáše Němčického odjížděli na Hanou s cílem porvat se o postup do finále. Vstup do utkání byl oboustranně opatrný, přičemž první vyloženou šanci si vypracovali v oslabení domácí. Skóre však otevřeli až v přesilové hře po chybě brankáře Valúcha. Jeho minela Ostrožany psychicky „nakopla“ a vybičovala k nevídanému výkonu, o kterém se zřejmě bude Kroměřížským ještě dlouho zdát. Vyrovnání docílil Uherek, ovšem Kroměříž dokázala využít i další přesilovku a do šaten se šlo za stavu 2:1. Druhá třetina vyšla hostům znamenitě. Hanáci sice ještě zvýšili na 3:1, ale Ostrožané trefami Ťoka, Karpíška a Tótha otočili na 3:4. Kroměříž ve třetí třetině vyvinula tlak a ve 45. minutě srovnala. V poslední minutě měli domácí možnost rozhodnout, ale Valúch lapil trestný nájezd domácího kapitána. Utkání tak skončilo 4:4 a branka nepadla ani v prodloužení. Ortel tudíž vyřkly až samostatné nájezdy, které ovládl Valúch a poslal tým nečekaně do finále. Branky: 11. Uherek (Ťok, Klauda), 28. Ťok, 30. Karpíšek (Ťok), 38. Tóth (Kundera), rozhodující 4. nájezd Karpíšek. Konečný stav série: 2:3
UH. OSTROH: Valúch - Frolek, Šudoma, Horsák, Nevídal, Klauda, Rozhon - Gabriška, Barák, Schuster - Kundera, Zalubil, Karpíšek - Uherek, Ťok, Tóth
Finále
Brumov - Uh. Ostroh 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Ostrožané, kteří měli v nohách semifinálovou prodlouženou, působili v Brumově v první třetině zakřiknutě. Skóre otevřel v 7. minutě kanonýr Mokrejš, který hned o tři minuty později přidal i druhou branku. Když za další dvě minuty zvýšil Brumov v přesilovce už na 3:0, bylo s Ostrožany zle. Ve druhé třetině nápor domácích povolil, a tak hosté začali vystrkovat drápky. Jenže bez gólového efektu. Třetí dějství se neslo ve znamení náporu Ostrožanů, ale šance Baráka, Schustera, Ťoka a Tótha, které volaly po brankovém zakončení, vychytal gólman Tuček. Hosté proto vsadili na vabank, kterého Brumov využil k přečíslení a stanovení konečného skóre. Stav série: 1:0
UH. OSTROH: Valúch - Horsák, Frolek, Nevídal, Šudoma, Klauda, Rozhon - Barák, Gabriška, Schuster - Kundera, Zalubil, Karpíšek - Uherek, Ťok, Tóth
O 3. místo
Kroměříž - Uh. Brod 4:5 (1:1, 2:2, 1:2)
Hokejisté Uherského Brodu přijeli do Kroměříže pouze se šesti útočníky, a tak trenér Hlobil zredukoval sedmičlennou obranu na čtyři hráče a sestavil třetí útok výhradně z beků. Domácí měli mírně navrch a celkem čtyřikrát se ujali v zápase vedení. Broďané však pokaždé odpověděli. Na 1:1 srovnával Masař, který přesně umístil odražený puk, na 2:2 v přesilovce Woska, který využil nedorozumění domácího gólmana s obráncem, na 3:3 v oslabení Krucký a na 4:4 Bršlica. Rozhodnutí tak padlo tři minuty před koncem zápasu. Surý v přesilovce vystřelil z pravé strany, puk sice minul bránu, ale odrazil se ke Kruckému, který si již věděl rady.  V odvetě tak Broďanům stačí k bronzu uhrát plichtu. Branky: 11. Masař, 33. Woska, 37. Krucký, 52. Bršlica, 56. Krucký
UH. BROD: Málek - Surý, Rajnoha, Kojecký, Masař - Krucký, Suhrada, Kubiš - P. Obadal, L. Obadal, Bršlica - Dovrtěl, Molnár, Woska.

autor: HYNEK ZDENĚK