Ostrožané brali jen dva body

Sport 25 / 01 / 2012

Oharek vychytal Blansko, Ostrožané mají ze dvou zápasů jen dva body

Hokejisté Uherského Brodu se vytáhli na favorizované Blansko a na domácím stadionu získali plný bodový zisk.
Uh. Brod - Blansko 2:0
Diváci v Uherském Brodě viděli vyrovnaný zápas, v němž dominovaly obranné zákroky na úkor vyložených šancí. V obou brankách měli navíc oba týmy možná své nejlepší muže, a tak se po dvaceti minutách odcházelo do kabin za bezbrankového stavu. Ani ve druhé třetině se skóre dlouho neměnilo, a to až do 35. minuty. Domácí se natlačili před hostujícího brankáře a snažili se změnit ukazatel na světelné tabuli. Blansko vyhodilo do středního pásma, odkud puk rychle směřoval na Kotačku, který střelou do víka otevřel skóre. „Hosté byli přesvědčeni, že se jednalo o ofsajd, neboť byli přesvědčeni, že nestačili všichni naši hráči vybruslit ze třetiny, a vehementně protestovali. Podle mne však byla branka spravedlivým vyústěním našeho tlaku,“ uvedl trenér Brodu Zbyněk Kůdela. V poslední třetině opět dominovaly obrany, a tak vše směřovalo k tomu, že v závěru Blansko odvolá gólmana a bude hrát power play. K tomu také došlo dvě minuty před koncem, kdy byl vyloučen jeden z domácích hráčů. Hosté tak hráli bez podpory gólmana v zádech 6 proti 4. K puku se však dostal domácí hrdina Oharek, rozehrál na Hlatkého, který ťukl puk o mantinel na Schustera a ten pojistil vítězství domácích.
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0.
Branky: 35. Kotačka, 59. Schuster
Uh. Brod: Oharek - Woska, Hlatký, Kubiš, Měšťánek, Surý, Kojecký - Gergela, Schuster, Kotačka - Obadal P., Obadal. L., Šiller - Marušák, Kartusek, Vančura - Kristýnek.

Uh. Ostroh - Velké Meziříčí 4:3 po sn

Ostrožané odehráli první třetinu dost laxně. Ujali se sice vedení v 9. minutě, ale jejich herní projev nebyl nijak přesvědčivý. Při přesilovce domácích ujel jeden z hostujících hráčů, který byl při brejku sražen. Následovalo trestné střílení a srovnání stavu na 1:1. Druhá třetina již byla plně v režii domácích, ale Ostrožané zahazovali i ty nejvyloženější šance, a tak se ujala pouze střela Ťoka ve 26. minutě. Ve 49. minutě Ostroh zvýšil na 3:1 a zdálo se být rozhodnuto, a to tím spíš, že domácí hráli přesilovku. Hosté však udělali brejk a snížili na 3:2. V 54. minutě navíc Meziříčí vyrovnalo na 3:3 a dokonce hrálo přesilovku 5:3, domácí se však ubránili. Branka pak již nepadla ani v nastavení, a tak rozhodovalo trestné střílení. Zatímco Šurý oba pokusy hostů zlikvidoval, Ťok s Tóthem uspěli a získali tak svému týmu alespoň dva body.
Třetiny: 1:1, 1:0, 1:2. 2:0
Branky: Ťok 2, Kolář - z nájezdů: Ťok a Tóth.
Uh. Ostroh: Šurý - Frolek, Nevídal, Stašek, Kučera, Vaněk, Nikl - Zelinka, Barák, Ťok - Průdek, Galuška, Pekár - Kolář, Fridrich, Tóth.

Mor. Budějovice - Uh. Ostroh 5:2
Zaplněný zimní stadion v Budějovicích sledoval duel prvního a druhého celku tabulky. Ve šlágru kola si vytvořili šance zpočátku hosté, kteří byli dvakrát blízko ke vstřelení branky. Platilo však nedáš - dostaneš a Budějovice otevřely ve 4. minutě skóre. Již o tři minuty později dokázal odpovědět Tóth, který si najel na přihrávku zpoza branky. Diváci poté sledovali vyrovnaný duel do 13. minuty, kdy se opět podařilo jít domácím do vedení. „Budějovičtí se po této brance uklidnili a začali hrát jejich rychlou kombinační hru, která nám nesvědčí,“ uvedl manažer klubu Bronislav Zápařka. Přesto Ostrožané odolávali dál, než dostali v 17. minutě branku z jasného ofsajdu na 3:1. Druhá třetina se nesla plně v režii domácích, kterým však opět pomohl čárový sudí, když neodpískal ofsajd. Domácí pak ještě zvýšili na 5:1. Po hromobití v šatně Ostrohu, které následovalo po druhé třetině, se hosté opět herně zvedli a dohrávali souboje. Dokonce si vytvořili i několik slibných šancí, ale ujala se již pouze střela Kolář ve dvojnásobné přesilovce. Vítězství domácích bylo zasloužené.
Třetiny: 3:1, 2:0, 0:1.
Branky: 7. Tóth, 52. Kolář.
Uh. Ostroh: Valúch - Frolek, Nevídal, Stašek, Bříštěla, Vaněk, Nikl - Jurča, Barák, Průdek - Pekár, Galuška, Zelinka - Kolář, Fridrich, Tóth.

autor: HYNEK ZDENĚK