Ostrožané čepovali dvanáctku

Slovácko Sport 28 / 02 / 2017

Hokejisté Uherského Brodu a Uherského Ostrohu potvrdili v posledním kole základní části roli favoritů a získali potřebné sebevědomí a psychickou pohodu před klíčovou fází sezony. Už ve středu totiž startuje play off!
UH. BROD - Břeclav 4:3
I když měli Broďané od začátku optickou převahu, ve 47. minutě prohrávali 1:3… „Soupeř nebyl vůbec špatný, dobře bránil střední pásmo a využíval brejků. A my jsme se tradičně trápili v koncovce,“ popsal dění na ledě v prvních dvou třetinách Zbyněk Kůdela, kouč Uherského Brodu, který vysekl poklonu i břeclavskému brankáři. „Zachytal dobře, puk občas přitahoval jako magnet,“ uznal Kůdela. Jenže v závěrečné dvacetiminutovce jeho kouzlo pominulo.
Borci z Podluží ještě zvýšili na 3:1, ale za dvacet sekund snížil Pšurný a pak domácí rozpoutali „peklo“, ve kterém se soupeř uvařil… „Zůstával jsem stále v klidu, na střídačce byla bojová nálada, koncentrace. Věděl jsem, že po kontaktním gólu soupeře dorazíme. A nemýlil jsem se,“ usmíval se spokojený kouč. Jeho armáda totiž po snížení zařadila vyšší rychlostní stupeň a v 50. minutě už vedla 4:3. Závěr už si domácí bez problémů pohlídali, když ještě rozezvonili tyčku. Branky: Ondráček, Pšurný, Bujáček, Tomek. Třetiny 0:0, 1:2, 3:1.
UH. BROD: Zubo - Kubiš, Vaněk, Heča, Tomek, Surý, Gureň - Pšurný, Obadal, Šiller - Ondráček, Holík, Hladiš - Klusák, Vaculín, Nesrsta - Bujáček.
UH. OSTROH - UH. HRADIŠTĚ 12:5
Jelikož Boskovice vyhrály v Kroměříži, čímž hokejisty Uherského Ostrohu definitivně připravily o šanci bojovat o čtvrté místo, zaručující výhodu domácího prostředí ve čtvrtfinále play off, derby se hrálo jen z povinnosti. A start byl pro domácí šokem, když už v 5. minutě gólman Valúch lovil podruhé puk ze sítě…
To byl však signál pro svěřence kouče Ivana Klaudy, aby přepnuli na vyšší obrátky a ještě do konce třetiny vývoj utkání otočili. Když pak prostřední dějství ovládli poměrem 5:1, nebylo co řešit. I když Ostrožané nakonec nasázeli poslednímu týmu Krajské ligy dvanáct branek, na trefu s pořadovým číslem 10 se dlouho čekalo. „Její autor zaplatí celé kabině,“ usmíval se Bronislav Zápařka, manažer Ostrožanů. Do peněženky nakonec sáhne Mika. Branky: Mika 3, Stránský 3, D. Rauš 2, Machálek, Maršálek, Karpíšek, Flora. - Nohál 2, Kotačka, Kubal, Šlapák. Třetiny 3:2, 5:1, 4:2.
UH. OSTROH: Valúch (41. Lekeš) - R. Kučera, Maršálek, Andrýsek, Rapant, Beneš, D. Rauš - Antonovič, Ťok, Z. Kučera - Machálek, Stránský, Flora - Mika, V. Galuška, Větříšek.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Lažek, Studený, Kojecký, Lišaník, Škubal - Kotačka, Fridrich, Šlapák - Kubal, Burša, Nohál - Kršjak, Foltýn, Zlámal.
1. Velké Meziříčí    19    0    1    4    109:64    58
2. Uherský Brod    19    0    0    5    137:80    57
3. Boskovice    15    1    3    5    123:73    50
4. Kroměříž    16    0    1    7    137:95    49
5. Uherský Ostroh    15    2    0    7    121:90    49
6. Uničov    11    2    1    10    118:104    38