Ostrožané dobyli tvrz lídra, Spartak to nedokázal

Uherské Hradiště, Uherský Ostroh, Uherský Brod Sport 24 / 01 / 2024

Hokejisté HOKEJ Uherský Ostroh uštědřili lídrovi krajské ligy z Kroměříže druhou porážku v sezoně a odčinili blamáž s Boskovicemi. Uherské Hradiště až na nájezdy udolalo poslední Brumov.

Kroměříž - UH. OSTROH 3:4

Výkony Ostrožanů zatím připomínají houpačku. U lídra otevřel skóre Stránský, který nadvakrát prostřelil brankáře Fajgla. Ve 13. minutě se v ledu objevila hluboká díra a její oprava si vyžádala čtvrthodinou přestávku. Minutu po druhém startu Hanáci srovnali. Ostrožany vyrovnání nerozhodilo, přežili i oslabení na začátku prostřední třetiny a ve 29. minutě si vzali vedení zpět, když Rusňák z mezikruží vymetl pavučiny. Ze stejné pozice se vzápětí trefil Pavel Flora a parádní pasáž zakončil využitou přesilovkou Jak. Zalubil. Jenže Hanáci se ještě oklepali a půl minuty před druhou sirénou rovněž při přesilovce vykřesali jiskérku naděje na bodový zisk. Ještě více ji ve 42. minutě přiživil pohotovou dorážkou Světlík. Kroměříž tlačila na pilu, vytvořila si několik šancí, ale vyrovnání odmítl brankář Zollpriester, který místy čaroval. Když už byl překonaný, zaskočila za něj branková konstrukce... „Konečně jsme hráli, jak se má venku hrát. Jednoduše, účelně a bez faulů. Vedli jsme už 4:1 a v dramatické koncovce výhru uhájili. Kluci začínají našemu systému věřit a to je moc důležité. Porazit favorita na postup plného žoldáků se počítá,“ pravil Roman Uhříček, kouč Ostrožanů. Branky: Stránský, Rusňák, Pa. Flora, Jak. Zalubil. Třetiny 1:1, 1:3, 1:0.

UH. OSTROH: Zollpriester - L. Zalubil, Kukuliš, Stuchlík, Rauš, Andrýsek, Rusňák - Mika, Jak. Zalubil, Červenka, Stránský, Pa. Flora, L. Galuška, V. Galuška, Pe. Flora, Hlůšek, Fuga, Jan Zalubil.

Boskovice - UH. BROD 3:8

Spartak roli favorita zvládl, základ k vítězství položil už v první třetině, kterou vyhrál 3:0. V Boskovicích tak bodoval ve čtvrtém zápase za sebou. O pohodový náskok se postaral Kadlic, který v 7. minutě nejdříve využil přesilovku, aby vzápětí dvakrát během 95 sekund nabil na gól Bujáčkovi. V nástupu do druhé části sice domácí snížili, ale radovali se jen krátce. Hosté odpověděli dvěma zásahy Mikulce. Broďané byli k nezastavení, narostla jim křídla a soupeře, který před týdnem zaskočil Uh. Ostroh, nešetřili. Polevili až v závěru za stavu 1:8. To už ale bylo o majiteli tří bodů jasno. Branky: Bujáček 2, Mikulec 2, Kadlic, Stiksa, Vaculín, Budil. Třetiny 0:3, 1:2, 2:3.

UH. BROD: Šarman - Kollár, Kadlčík, Uhříček, Budil - Mikulec, Kočica, Peška, Bujáček, Stiksa, Kadlic, Klusák, Vaculín, Šiller, Vaněk.

UH. HRADIŠTĚ - Brumov 8:7 pn

Hokejisté Uh. Hradiště měli šanci poskočit na sedmou příčku před Boskovice, ale nakonec je bodově pouze vyrovnali. V souboji s Brumovem se totiž dopouštěli spousty zbytečných chyb v obraně i faulů, které soupeř potrestal.

Začátek přitom vypadal dobře, už ve 4. minutě se střelou do víka prosadil Pavlůsek. Ale rychlý gól domácí ukolébal a soupeř otočil. Vedení ale do první sirény neudržel, když domácí proměnili obě nabídnuté přesilové hry. Další šance jim ještě pochytal brankář Čada, po střele Mrázka jej zachránila tyčka. Jenže druhá třetina byla z pohledu Tischera a spol. tragická, když pykali za nedisciplinovanost a hrubice v obraně. Dveře na trestné lavici se netrhly. A výsledkem bylo jednobrankové manko před poslední dvacetiminutovkou. Domácí do ní šli s cílem skóre otočit a urvat tři body, splnili jej však jen napůl. Dvěma góly si sice vzali vedení zpět, ale radovali se z něj pouze 17 sekund. A jelikož další šance pochytal Čada, zápas dospěl do prodloužení a následně samostatných nájezdů, které rozhodl Witoš. Branky: Koranda 2, Pavlůsek, Jelének, Witoš, Forman, Bezděk - rozh. nájezd Witoš. Třetiny 3:2, 2:4, 2:1.

UH. HRADIŠTĚ: Jakubčík - Tischer, Řezníček, Fridrich, Kopáč, Beneš, Borot - Bezděk, Koranda, Witoš - Pavlůsek, Mrázek, Jelének - Januška, Forman, Skřivánek - Vogl, Petřík.

Kroměříž - UH. BROD 7:3

Spartak měl sice první šanci zápasu, ale Fajgl odmítl kapitulovat. A tak přišel trest, když šestnáctiletého brankáře Daniela Kamenáře překonal Světlík. Domácí s přibývajícím časem přikládali pod kotel a nakonec první třetinu vyhráli zaslouženě 3:0, když se chvílemi hrálo jen na jednu branku. Obraz hry se nezměnil ani ve druhé části, kterou Hanáci jen zásluhou Kamenáře vyhráli pouze 1:0. Jednou jim radost pokazila i tyčka. Když ve 43. minutě domácí přidávají pátý góly, je hotovo. Nic na tom nezmění ani dva slepené góly Uherského Brodu, který ještě v 54. minutě snížil na 3:6. Víc už ale nestihl, v závěru navíc inkasoval posedmé. Branky: Klusák, Kadlic, Budil. Třetiny 3:0, 1:0, 3:3.

UH. BROD: Kamenář - Kadlčík, Uhříček, Koníček, Budil - Kotek, Vaněk, Řehoř, Peška, Stiksa, Kadlic, Bujáček, Klusák, Šiller, Mikulec, Vaculín.

autor: ceh, hol