Ostrožané doma čepovali dvanáctku

Slovácko Sport 07 / 12 / 2010

Uherský Brod otočil vývoj utkání v Plumlově a přivezl domů dva body, oba slovácké celky ztratily jen bod

Uh. Ostroh - Břeclav B 12:0 (4:0, 3:0, 5:0)
Ostrožané chtěli napravit nemastný neslaný dojem z utkání v Blansku a s novým složením útočných řad se vrhli na převážně juniorský výběr hostů s vervou a již v první třetině si vytvořili výrazný čtyřbrankový náskok. Hosté se ovšem ani poté nevzdávali a snažili se zkorigovat skóre. Výsledkem jejich snažení bylo osmnáct střel na domácího brankáře Hyblera. Hybler, který odchytal svůj historicky premiérový zápas za ostrožské muže, však byl nepřekonatelný, z čehož má jistě radost trenér Němčický, neboť tak má jistotu hned tří kvalitních golmanů, vedle Hyblera má Valúcha a Bříštělu. Břeclav definitivně srazila branka Zalubila v úvodu třetí třetiny na 8:0. Zbytek utkání už byl jen otázkou skóre. Ostrožané tak ukázali, že zápas v Blansku byl, co se týče nasazení, zřejmě jen krátkým výpadkem.
Branky: 4. Barák, 10. Ťok, 12. Penák, 20. Uherek, 29. Němčický, 30. Ťok, 37. Kartusek, 41. Zalubil, 43. Kolář, 50. Kolář, 51. Zalubil, 60. Tóth.
Uh. Ostroh: Hybler - Uherek, Frolek, Šudřich, Horsák, Kučera, Klauda, Fornůsek - Tóth, Zalubil, Bauer - Penák, Barák, Němčický,  - Kartusek, Ťok, Kolář.
Plumlov - Uh. Brod 3:4 po SN (1:0, 2:1, 0:2)
Broďany zastihla na cestě do Plumlova sněhová vánice, a tak na zápas přijeli až těsně před začátkem utkání. Místo rozbruslení proto hned naskočili do první třetiny a na jejich výkonu to bylo zpočátku znát. Na vedoucí branku domácích dokázal odpovědět až v 25. Vančura, ovšem i nadále měl Plumlov převahu, kterou zužitkoval ve dvoubrankové vedení. Ve třetí třetině se snažili hosté o zvrat. Nejprve se jim podařilo snížit díky Kojeckému a čtyři minuty před koncem srovnal Kubiš. Na rozhodnutí ovšem Brodu, který již plně převzal iniciativu, chybělo více času. Rozhodovaly tak až samostatné nájezdy, v nichž exceloval brankář Málek, který všechny pokusy Plumlova zlikvidoval, a jelikož se v brodském dresu trefil Suhrada, přivezli si hosté domů dva body.
Branky: 25. Vančura, 44. Kojecký, 56. Kubiš.
Uh. Brod: Málek - Surý, Rajnoha, Kojecký, Masař, Malíček, Uhříček, Woska - Vančura, Suhrada, Kubiš - P. Obadal, L. Obadal, L. Šiller - Bršlica, Bujáček, Vaněk.
Uh. Brod - Úvoz 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)

Utkání s Kometou výrazně ovlivnil vysoký počet vyloučených hráčů na obou stranách, díky čemuž se v první třetině hrálo téměř neustále v nekompletních pětkách. Broďané se tak dokázali pořádně rozjet až v prostředním dějství, kdy v rozmezí šesti minut nasázeli do hostující sítě tři branky, což, jak se později ukázalo, bylo pro výsledek rozhodující. Ve třetí třetině totiž rozhodčí opět často vylučoval a na trestnou lavici posílal především domácí, kteří měli v zápase celkem sedmnáct udělených trestů. Výsledkem bylo snížení stavu na 3:2 a množství šancí Plumlova. V samotném závěru hráli Broďané téměř dvě minuty v oslabení 3:5, ale své těsné vedení přesto dokázali uhájit.
Branky: 28. Krchňáček (Šiller), 30. Krchňáček (Suhrada), 34. Kubiš (L. Obadal).
Uh. Brod: Málek - Surý, Kubiš, Kojecký, Masař, Woska, Kovář - Vančura, Suhrada, Krucký - P. Obadal, L. Obadal, L. Šiller - Bujáček, Krchňáček, Vaněk.
Blansko - Uh. Ostroh 3:4 (2:2, 1:0, 0:2)
Ostrožané sice přivezli z Blanska všechny tři body, ale se svým výkonem zcela jistě nebyli spokojeni. Podle předsedy klubu byl jejich výkon dokonce takový, že jej považoval za nejhorší v několika posledních letech. Hosté nastoupili proti mladému domácímu výběru s cílem přehrát jej a získat body, ale vázla jim kombinace, přechod do útočného pásma a přístup k soupeřovým útočníkům ve vlastním obranném pásmu. Přesto byl po dvou třetinách stav jen 3:2, neboť Ostrožany v jejich svatyni již tradičně podržel brankář Valúch. Znechucený trenér Němčický se před třetí třetinou rozhodl k radikálnímu kroku a do poslední dvacetiminutovky zredukoval hru pouze na dvě pětky, což nakonec přineslo ovoce. V 50. minutě se krásně do vinklu trefil Bauer a rozhodující gól přidal Tóth.
Branky: 10. Kartusek (Barák), 13. Prudek, 50. Bauer (Prudek), 55. Tóth (Vaněk).
Uh. Ostroh: Valúch, Bříštěla - Kučera, Horsák, Šudřich, Fornůsek, Klauda - Kolář, Zalubil, Bauer - Němčický, Kartusek, Barák - Ťok, Prudek, Tóth.